Pavel Fajt je předním českým bubeníkem domácí alternativy. Své umění nabídne po více než roce také ostatním v hudebním klubu Galerka na Staré poště. „Jeden z nejrenomovanějších bubeníků vás nechá nahlédnout do světa bubnů a perkusí prostřednictvím workshopu. Zaměříme se na africké bubny djembe, ale nejen na ně. Nástroje jsou proto vítány, ať se můžete aktivně zapojit do jedinečné atmosféry v Galerce. Celý večer zakončí Pavel Fajt svým koncertem," slibuje Jiří Macíček z Městského kulturního střediska v Novém Jičíně v pozvánce.

Máme se na co těšit. S bicími nástroji dokáže muž, který spolupracoval například s Ivou Bittovou, Václavem Koubkem, ale také americkým Jimem Menesesem či Stepanidou Borisovou, neuvěřitelné: více než hodinové koncertní sólo, které nenudí. Využívá rozsáhlou bicí soupravu, doplněnou takzvaným akustickým kruhem, tedy kolem ze železa, na kterém jsou natažené struny, zapojené přes zkreslující efekt. A k tvorbě ponouká i ostatní.

„Myslím, že by se lidi měli snažit více tvořit. Ať dělat muziku, nebo si jen tak malovat, napsat básničku. To je to málo, co z průměrného života může udělat nadprůměrný," řekl v nedávném rozhovoru.

V Novém Jičíně chystá workshop ve spolupráci s novojičínskou bubenickou školou Kubuku. „Jsme lidé veškerého pohlaví, věku, rasy, náboženského vyznání, vzdělání, které spojuje touha naučit se a posléze společně hrát na africké bubny djembe," představil na webových stránkách projektu jeho autor Pavel Kubeša.

Bubenický workshop a koncert Pavla Fojta se koná v novojičínském hudebním klubu Galerka na Staré poště v sobotu 26. ledna od 19 hodin. (mer)