Hudební hosty bude mít tento čtvrtek frenštátská Čajovna Magnolia. Pozvání přijala skupina Café Industrial, která ve svém niterném až intimní zpracování nabízí hudbu na pomezí jazzu, rocku i elektroniky. „Skupina se ráda přizpůsobuje místu, kde hraje, a vytváří tak originální interakci s místem a publikem, stírá hranice mezi pódiem a hledištěm a dává posluchačům možnost být součástí všeho, co na pódiu vzniká," popisují v pozvánce organizátoři koncertu.

Současnou sestavu Café Industrial tvoří František Kuča – kytara a zpěv, Ondřej Pyš – baskytara a vokál, Viktor Dořičák – bicí nástroje, perkuse a vokál a Veronika Vlčková – flétna. Café Industrial si zahráli s Buty v pražském klubu Roxy, společně s Ivou Bittovou stanuli na pódiu před dánskou skupinou Valravn, vysloužili si pozvání na prestižní festival Colours of Ostrava. Zahajovali vernisáže v Mánesu či Poslanecké sněmovně, reprezentují ostravskou hudební scénu v rámci kandidatury statutárního města Ostravy na titul Evropské hlavní město kultury pro rok 2015.

Hudba Café Industrial hledá niterné pocity a prožitky, přírodu a drobné zázraky, jež často zůstávají v každodenním shonu skryty či přehlédnuty. „Nálady jednotlivých písní se přirozeně přelévají mezi ambientními intimními polohami a živočišnými výlevy emocí," doplňují členové kapely na svých webových stránkách. Na ryze autorské tvorbě se podílí všichni členové skupiny, texty písní jsou v českém jazyce.

Ve frenštátské Čajovně Magnolia vystoupí ostravští Café Indrustrial ve čtvrtek 24. ledna. Koncert začíná v 19 hodin. (mer)