Francouzská herečka Chantal Poullain patří už několik desetiletí k opravdovým hvězdám českého filmu, ale i divadla. Do povědomí nejširší veřejnosti se zapsala po boku svého exmanžela Bolka Polívky již v osmdesátých letech jako královna ve hře a posléze slavném filmu Věry Chytilové Šašek a královna. Diváci si jí pamatují i z desítek dalších filmů (Hrad z písku), či divadelních her. V divadle Ungelt jsou týdny dopředu vyprodány reprízy hry Šest tanečních hodin v šesti týdnech, v níž exceluje po boku Oldřicha Kaisera. Nezanedbatelná je její charitativní činnost v nadaci Archa Chantal. Teď se vydala po novém kurzu své kariéry. Začala zpívat šansony. Se svými prvními písněmi se představí také v novojičínském Beskydském divadle. A podle prvních kritik se máme na co těšit.

Jejím nejčerstvějším počinem je první album klasických šansonů, které vychází pod názvem Chansons v nakladatelství Divadlo šansonu. „Naprosto nezaměnitelným způsobem zpívá dvanáct slavných i nových šansonů, které se směle mohou postavit vedle jejích slavných francouzských kolegů, jako Juliette Gréco, Charles Trenet, či Serge Gainsbourg,“ potvrdil pro Region hudební publicista Richard Boryna. Na desce je dokonce i očekávaný hit - duet s Oldřichem Kaiserem - Co s námi bude dál.

Do Nového Jičína přijede svou desku představit a spolu s ní i orchestr, který ji při natáčení doprovázel. Producent CD Chattal Poullain Chansons Jiří Vondrák vybral pro hudební doprovod špičkové hudebníky z brněnské filharmonie pod vedením klavírní virtuosky Šárky Králové.

V novojičínském Beskydském divadle se koncert známé herečky a méně známé šansoniérky s doprovodným Orchestrem Divadla šansonů pod vedením Šárky Králové bude konat ve čtvrtek 15. ledna od 19 hodin. (mer)