Francouzská herečka Chantal Poullain patří už několik desetiletí k opravdovým hvězdám českého filmu i divadla. Do povědomí nejširší veřejnosti se zapsala po boku svého exmanžela Bolka Polívky již v osmdesátých letech jako královna ve hře a posléze slavném filmu Věry Chytilové Šašek a královna. Diváci si ji pamatují i z desítek dalších celovečerních filmů či divadelních her.

Teď se vydala po novém kurzu své kariéry. Začala zpívat šansony. Se svými písněmi se představí také ve Štramberku. Hodně o sobě dala vědět už albem klasických šansonů, které vyšlo pod názvem Chansons v nakladatelství Divadlo šansonu. „Naprosto nezaměnitelným způsobem zpívá dvanáct slavných i nových šansonů, které se směle mohou postavit vedle jejích slavných francouzských kolegů, jako Juliette Gréco, Charles Trenet, či Serge Gainsbourg," potvrdil pro Region hudební publicista Richard Boryna.

Ve Štramberku ji ale uslyšíme v rámci nového koncertního projektu. Ten obsahuje slavné francouzské šansony speciálně upravené pro doprovodné jazzové trio, které je složeno z předních českých jazzových umělců. V současné době se na naší scéně projekt tohoto nevšedního žánru téměř nevyskytuje. Součástí koncertního programu je také očekávaný duet se Štěpánem Markovičem - Co s námi bude dál.

Ve štramberském Kulturním domě se koncert Chantal Poullain bude konat ve čtvrtek 27. září od 19 hodin. (mer)