Hvězdná sestava Chinaski, Buty, Rock & Roll Band Marcela Woodmana, objev roku 2008 skupina Toxique a Petr Bende & Band zahrají již v neděli 2. srpna na charitativním Koncertu pro Novojičínsko, jehož veškerý výtěžek poputuje lidem postiženým červnovou povodní.

„Hledali jsme nějaký způsob, jak těmto lidem pomoci. Technické a materiální pomoci se jim dostalo velmi rychle, ale uvědomovali jsme si , že lidé budou potřebovat také finanční podporu na obnovení normálního života.

Proto uspořádáme koncert, kde lidé za vstupné zaplatí a veškerý výtěžek poputuje právě na pomoc lidem postižným povodněmi,“ vysvětlil Martin Lehocký ze společnosti Keen On Production, která v Novém Jičíně koncert pořádá, a zdůraznil, že všichni vystupující interpreti se vzdali svých honorářů.

„Pomohlo také mnoho místních i vzdálenějších firem a město Nový Jičín. Věříme, že koncert přitáhne dost lidí a na podporu postižených obcí se vybere co nejvíce finančních prostředků,“ dodal Lehocký.

Pro novojičínské se koncert uskuteční na zcela netradičním místě, na Divadelní ulici v centru města. „Žádost pořadatelů o toto místo nás překvapila, Divadelní ulici si k tomuto účelu ještě nikdo nevybral. Původně jsme nabízeli také letní amfiteátr Na Skalkách na okraji města, ale nakonec jsme souhlasili s tímto místem konání,“ uvedl místostarosta města Miloš Lossmann.

„Původně jsme tuto charitativní akci chtěli konat v parku u Žerotínského zámku, ale nakonec to bude u divadla. Je to zde téměř identické, co se týče velikostí a jednoduchosti realizace,“ zdůvodnil výběr společnosti Lehocký s tím, že počítá s návštěvností několik tisíc lidí.

Ulice Divadelní v centru Nového Jičína tak bude z důvodu konání nedělního koncertu uzavřena již od sobotní 20. hodiny až do pondělní 6. hodiny ranní. Lidem bydlícím v okolí Divadelní ulice pořadatelé doručí vysvětlující list, ve kterém děkují za toleranci ke zvýšenému hluku.

Program zahájí v neděli 2. srpna ve 14. hodin dětský kabaret. Přes vystoupení pro nejmenší se odpoledne přehoupne k exhibici pro dospělé. Od 19 hodin vystoupí kapela Buty, následovat bude skupina Chinaski a od 22 hodin přijde na řadu také Rock & Roll Band Marcela Woodmana.

S ukončením charitativního koncertu počítají pořadatelé kolem půlnoci.

Akcí bude provádět známý moderátor Aleš Juchelka. Předprodej vstupenek na charitativní Koncert pro Novojičínsko byl již v síti TicketArt zahájen. V předprodeji přijdou vstupenky zájemce na 220 korun, přímo na místě diváci zaplatí o třicet korun více. Děti do 140 centimetrů v doprovodu rodičů pak mají vstup zdarma.