VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ve městě chybí prostory pro rozvoj hudebních talentů, říká starosta Nového Jičína Ivan Týle

NOVÝ JIČÍN - S příchodem podzimu se hudební produkce v Novém Jičíně musí zákonitě vrátit pod střechy do klubů. V podmínkách Nového Jičína to znamená především návrat do Galerky na Staré poště, která připomíná spíše učebnu. O problému absence opravdového hudebního klubu hovoří starosta města Ivan Týle.

31.10.2007
SDÍLEJ:

Ivan TýleFoto: DENÍK/Ellen Weissbrodová

Jak jste osobně spokojen s úrovní kultury na Novojičínsku?

„Kultura v Novém Jičíně je podle mne v porovnání s jinými městy na velmi vysoké úrovni. Také na ni jako město vynakládáme nemalé prostředky. Máme tady kamenné kino, letní kino, kino náročného diváka, Beskydské divadlo a zmínit musím i regionální knihovnu. Je tady samozřejmě spousta dalších těles.“

Nemluvil jste o hudební produkci.

„Zcela záměrně. Největším producentem kulturních akcí ze strany města je Městské kulturní středisko, které kromě pořádání výstav a kurzů připravuje pravidelně i hudební koncerty. Připomeňme zejména letní koncerty na náměstí v rámci Novojičínského kulturního léta a které jsou zcela zdarma.“

Ve městě je, jak jste zmínil, řada špičkových kulturních institucí, chybí ale hudební klub. Rekonstrukce J - klubu je v souvislosti s jinými investicemi města asi ne zrovna aktuální problém.

„Nedostatečnost kapacit pro hudební klub je u nás dlouhodobý problém. Na J - Klub bychom potřebovali přes padesát milionů korun. Navíc na něm leží poměrně obtížné věcné břemeno. Pravdou je, že ani nenaplňuje naše představy pro případné pořádání kongresů. Máme několik variant, jak vyřešit problém nedostatečných kapacit pro hudební klub. Kromě rekonstrukce J - klubu a vyvázání se ze zmíněného věcného břemene například možnou stavbu nového zařízení třeba na Bohuslava Martinů. Sál by mohl vzniknout i v hotelu Praha. Více ale o těchto možnostech budeme vědět během několika dalších let. Pravdou je, že v tuto chvíli je pro nás prioritou přibližně šedesátimilionová investice do opravy Masarykova náměstí.“

Zatímco v jiných kulturních odvětví může Nový Jičín jít okolním městům příkladem, co se týče hudební produkce ve srovnání například s valašsko-meziříčským M-klubem nebo hranickým hudebním klubem zaostává.

„Pravdou je, že nám chybí kapacity, které by sloužily jako líheň hudebních talentů. Nemáme tady prostory pro rozvoj alternativy. Chyba města je, že nemá připravené prostory. Na druhou stranu mi ale chybí i komunikace přímo se sférou muzikantů a zájemců, kteří by je chtěli zastřešovat a nějak se umělecky realizovat. My nevíme, co by od nás přesně chtěli. Nikdo k nám v tomto směru nepřichází s nějakou nabídkou, na rozdíl například od sportovní či vzdělávací sféry.“

Takže problém vidíte i v aktivitě těch, kteří by podobný klub mohli využívat?

„Prostě řečeno, mě tady chybí někdo, kdo by přišel a řekl, že by se tím opravdu chtěl zabývat. Máme tady absolutně nevyužitý bývalý kryt CO či radniční Sklípek. To přeci není o tom, že vypíšeme výběrové řízení a vybereme z uchazečů o zaměstnání toho, kdo v nich pak bude provozovat v rámci svého zaměstnání hudební klub. To přeci musí dělat zapálený a nadšený člověk, který hudební podhoubí Nového Jičína zná. Který se dokáže obklopit lidmi, co mu pomohou a dokáží i lépe zorganizovat mladé muzikanty a vytvořit tady ideální prostředí pro jejich rozvoj. To mi tady chybí. Aby někdo takový přišel, řekl, my bychom chtěli tohle to, tady vám dáváme nějaké garance, od vás bychom potřebovali nějakou kapacitu, minimální nájem a to a to, a podobně. Takovou komunikaci já postrádám. Zatím jsem nepotkal nikoho, kdo by oficiálně přišel a řekl, že by podobný klub rád provozoval a spolu s námi přemýšlel, jak to udělat, aby se to povedlo. To je přitom nejlepší cesta.“

31.10.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Výroba - Výroba Seřizovači 26 000 Kč

Seřizovači a obsluha obráběcích strojů (kromě dřevoobráběcích) Obráběč kovů - CNC soustruh, CNC centrum. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 26000 kč. Volných pracovních míst: 7. Poznámka: Z:31.5.2018.A:21.6.2018. Místo výkonu práce Velké Albrechtice. Náplň práce: Tvorba programu dle výkresové dokumentace, zvolení správné technologie obrábění, sestavení nástrojů obrábění dle programu stroje, dílčí krokování při oživování programu, proměřování veličin s přerušením cyklu, korekce, kontrola stavu nástrojů, břitových destiček, případná výměna. Požadujeme: Vyučení ve strojírenském oboru (i bez maturity), výhodou v oboru obráběč kovů, platný průkaz jeřábník, vazač, orientace v technických výkresech, samostatnost, pečlivost, schopnost přesné práce, fyzická zdatnost. Zaměstnanecké výhody: Stravenky, příspěvek na kulturu, zdraví, sport a vzdělávání ve formě poukázek, finanční odměna při pracovním jubileu, zvýhodněné hlasové a datové tarify pro mobilní telefony. Telefonický kontakt od 6:00 do 14:30 hodin. Osobní kontakt na výše uvedené adrese od 6:00 do 14:30 hodin.. Pracoviště: Lucco a.s., 742 91 Velké Albrechtice. Informace: Marta Jedličková, +420 556 455 140,556 455 131.

Výroba - Výroba Elektromechanik elektrických zařízení 25 000 Kč

Elektromechanici elektrických zařízení (kromě zařízení v dopravních prostředcích) Servisní technik. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč, mzda max. 35000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Z:10.5.2018.A:21.6.2018. Po dohodě nástup možný ihned. Anglický jazyk aktivně, řidičský průkaz: skupina B, technické uvažování, ochota cestovat, vysoké pracovní nasazení, spolehlivost, komunikativní schopnosti. Praxe v technickém oboru výhodou. Náplň práce: Servisní práce u zákazníka, telefonická technická podpora zákazníkům, vedení evidence ND, testování výrobních zařízení, zpracování návodů dle anglické dokumentace, opravy a instalace zařízení. Zájemci mohou zasílat strukturovaný životopis na uvedenou emailovou adresu.. Pracoviště: Semper corporation, s.r.o., 2. května, č.p. 480, 742 13 Studénka 3. Informace: Monika Lazaridu, +420 737 104 240.

Zemědělství, lesnictví a vodní hospodářství - Zemědělství, lesnictví a vodní hospodářství 12 200 Kč

Pěstitelé zemědělských plodin. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 12200 kč. Volných pracovních míst: 11. Poznámka: z:23.9.2016, a:20.6.2018, místo vhodné i pro zaměstnaneckou kartu. Osobně,každou středu od 8:00 - 10:00., , Jedná se o sběr žampionů ve sběrných kójích. Jde o práci ve výškách. Nepravidelná pracovní doba dle harmonogramu výroby včetně sobot, nedělí a svátků. Práce je vhodná pro manuálně zručné pracovníky a je placena v úkolové mzdě.. Pracoviště: Jefin plus, spol. s r.o., 743 01 Bílovec 1. Informace: Jana Nováková, +420 731 483 813.

Výroba - Výroba Montážní dělník 16 600 Kč

Montážní dělníci výrobků z kovů Montážní dělníci výrobků z kovů, číslo VM 13 711 380 778. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 16600 kč. Volných pracovních míst: 68. Poznámka: z:15.12.2017 a:26.4.2018, místo vhodné i pro zaměstnaneckou kartu, , Místo výkonu práce (adresa):Průmyslový park 302, Kopřivnice / 1.máje 2636, Rožnov pod Radhoštěm, Dobrá manuální zručnost, práce zaměřená na drobnou motoriku, práce ve stoje, směny 8 hodin a 12 hodin v nepřetržitém pracovním provozu!!!, , Vaše úkoly: Montáž dle pracovních postupů, Kontrola hotových výrobků, Balení hotových výrobků a podskupin dle platného balícího předpisu, Hlášení všech neshod, které znemožňují montáž, popř.funkci hotového výrobku. , Váš profil: Schopnost pracovat v týmu, Vědomí spolehlivosti a serioznosti ve vztahu k zákazníkovi, Flexibilita, Snaha učit se novým postupům. , Nabízíme: práci v moderním pracovním prostředí, možnost profesního růstu, vstupní zaškolení dotované stravování ve vlastních prostorech, 5 týdnů dovolené, širokou škálu zaměstnaneckých benefitů (např. příspěvek na penzijní připojištění, podpora volnočasových a sportovních aktivit…), Inf: osobně pátek na 10h do:, Náborového centra pro společnost Brose, Štefánikova 244, 3.p.. Pracoviště: Brose cz spol. s r.o., Průmyslový park, č.p. 302, 742 21 Kopřivnice. Informace: Kateřina Schenkerová, +420 724 809 832.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Zásah hasičů u nehody na dálnici D1 u Suchdolu nad Odrou.

Kolize automobilů zastavila provoz na dálnici

Chorvatská fanynka. Fotbalové MS Rusko 2018
12

Krásné ženy z Argentiny, Nigérie a Evropy. Vyberte nejhezčí fanynku skupiny D

V Novém Jičíně poteče zlatavý mok proudem

Kdo bude chtít dnes v Novém Jičíně na Masarykově náměstí ochutnat všechna piva na čepu, neměl by si dopřávat tradiční půllitry. V lepším případě by se nedočkal našlapaného večerního hudebního programu.  

Historicky první jaderná svatba a od císařpána k bolševikům: zhlédněte videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pátek 22. června 2018.

Deník přináší pravidelnou přílohu s fotografiemi miminek

Sobotní vydání regionálních Deníků přináší pravidelnou přílohu Moje rodina, která obsahuje fotografie miminek narozených v uplynulých dnech. 

Muzeum doprovází návštěvníka od císaře k bolševikovi

Nový Jičín - Připomenutí jedinečnosti okamžiku vzniku společného státu Čechů i Slováků i zoufalství plynoucích z vpádu cizích vojsk na naše území – to vše přináší výstava Od císaře pána k bolševikovi s podtitulem Osudová „osmičková“ výročí na Novojičínsku, jejíž vernisáž se uskutečnila ve čtvrtek 21. června v podvečer v Žerotínském zámku v Novém Jičíně.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT