Festival Klokočůvek 2009 začne tentokrát už v pátek v 18 hodin a potrvá až do sobotní noci. Účast na něm přislíbilo tentokrát sedmnáct výtečných kapel nejrůznějších, ovšem souhrnně v tom nejlepším smyslu slova kotlíkářských žánrů. Jedná se už vlastně o čtvrtý ročník, i když pořadatelé o něm mluví spíše jako o třetím. „V roce 2006 jsme pořádali jakoby nultý ročník a opravdu se povedl, i když bylo o něco méně kapel,“ vysvětlil organizátor akce Lubomír Maceček a prozradil, jak se zrodil nápad na pořádání akce: „Tak hlavně tady v okolí nic podobného není a já měl k bluegrassu a folku hodně blízko. Tak jsem se do toho obul a i když mi zezačátku moc nevěřili, podařilo se to dotáhnout do výborného konce.“

Vystupující kapely není třeba nikterak dlouze představovat. Na Moravě mají všechny velmi dobré jméno už několik let. Páteční program zahájí hranické country v podání kapely HBS, které následně vystřídá známá folková Bokomara, která se v Klokočůvku neobjeví poprvé. Stejně tak folová je i další kapela – Careta z Křenovic u Slavkova. Exotičtější nádech dodá pátečnímu večeru i frýdeckomístecká Irish Acoustic se svou muzikou inspirovanou v irské hudební tradici. Předvedou se také alternativní folkaři I.C.Q a jediný zástupce bluegrassu dne – kapela COP.
Sobotní program začíná v pravé poledne a v jeho průběhu vystoupí hned jedenáct kapel – opět z ranku bluegrassu (Goodwill, Sváťa Kotas Band, Ptačoroko Flashback, Blue Stones), folku (NenaDarmo, A.M.Úlet, Hrnek) nebo irské muziky (La Města). Zpestří ho ale také jazzové uskupení Anaklety 443 z Brna či písničkář Květoslav Huťa.

Občerstvení bude na místě jako vždy zajištěno, spát bude možno přímo na místě ve vlastním stanu. „Pro ty náročnější jsou v blízkosti i dva hotely,“ dodává Maceček.

Festival folkové, country a bluegrassové muziky Klokočůvek 2009 se startuje v pátek 7. srpna v Klokočůvku naproti restaurace Na Růžku. Začátek je naplánován na 18 hodinu. (mer)