Veselá pohádka o vodnických námluvách líčí, jak vodníci v lidových představách vypadali, jak se proměňovali, čím se bavili a jaké nekalosti tropili. „Je v ní tedy obsažena i malá lekce hastrmanologie, kterou jsme načerpali z lidových pověstí vyprávěných v nejrůznějších krajích naší země. Cenné poznatky však předává formou hravou, zpěvnou i úsměvnou a končí překvapením,“ popisují představení, které uvidí děti v Novém Jičíně, herci z ostravského Divadla loutek.

Divadlo loutek Ostrava je jedinou profesionální scénou pro děti a mládež v severomoravském regionu. Bylo založeno pod názvem Krajské divadlo loutek v roce 1953 a sídlilo do roku 1999 na Masarykově náměstí. V září 1999 se ostravští loutkáři přestěhovali do zcela nové divadelní budovy, která vyrostla v centru Ostravy, na okraji Černé louky.

Divadlo loutek Ostrava hraje v pracovním týdnu denně dvě představení pro žáky mateřských a základních škol nebo pro studenty středních škol. Pondělní večerní představení jsou určená dospělým divákům. Divadlo hraje také každou neděli dopoledne i odpoledne pro děti a jejich dospělé. Během sezony odehraje DLO kolem 400 představení a nastuduje čtyři nové inscenace.

Novojičínské Beskydské divadlo uvede Pohádku pro hastrmana v neděli 15. ledna od čtyř hodin odpoledne. (mer)