V dynamické a působivé taneční show v podání slovenského tanečního souboru Merlin, která bude toto úterý k vidění v Novém Jičíně, ožívá příběh keltského tance. Tvůrci programu namíchali dokonalý koktejl pro všechny smysly. Taneční virtuozita, rafinovaná práce nohou, nakažlivé melodie, strhující rytmus a údernost irského stepu, to všechno vytváří dokonalou taneční show.

Soubor patří k těm nejlepším v Evropě

Slovenský taneční soubor Merlin má na kontě mnoho domácích i zahraničních vystoupení a ve svém zaměření se řadí k nejlepším v Evropě. Na slovenské scéně působí už dvanáct let. Mezi jeho základní znaky patří profesionální umělecká úroveň a kvalitní taneční repertoár zaměřený hlavně na irské tance a stepové show.

„Při svých vystoupeních používáme i rozsáhlé vlastní profesionální jevištní světelné a zvukové zabezpečení. Jako jediní na Slovensku například disponujeme přenosným tanečním parketem na stepování, jaké používá světová taneční show Lord of the Dance,“ tvrdí na svých stránkách členové souboru. V současnosti účinkují hlavně s divácky velmi úspěšnými irskými tanečními show Mystery Of The Dance a Celtic Energy.

Mimo irských tanečních show má v repertoáru i show ve stylu retro (Twist a Pomáda). Soubor dokáže uspokojit i náročného diváka, toužícího po dokonalé taneční show se vším, co k tomu patří.

Irskými rytmy v rámci show Celtic Energy rozduní Merlin novojičínské Beskydské divadlo už toto úterý 6. října od devatenácti hodin. (mer)