Zpěvačku Radůzu zná hudební Česku už téměř dvacet let. V roce 1993 ji doslova na ulici našla zpěvačka Zuzana Navarová a o rok později už Radůza vystupuje jako předskokanka hvězdy amerického popu Suzanne Vegy. Zhruba v té době také začala její úzká spolupráce se skupinou Nerez, o něco později legendární kapelou Marsyas a Michalem Pavlíčkem a skupinou Abraxas. Tuto středu přijede do frenštátského kina. S celou svou kapelou tady nabídne další ze svých koncertů.

Radůza je originál. „O tom není sporu, navíc se v tuzemském hudebním projevuje nejen nepodlézavě, ale také bez langerovských alternativních křečí. Dělá si, co chce, a jak chce," napsal o ní ve své recenzi v Reflexu velice trefně Vojtěch Lindaur. Její talent je nesporný, stačí ho jednou potkat.

Radůza je dobře známá nejenom v Česku. „Není náhodou, že jsme ji v roce 1999 mohli vidět opět jako předskokanku světové hvězdy, a tentokrát nikoho menšího než Mika Oldfielda. Její hudba vychází částečně z šansonu, ale největší díl inspirace čerpá Radůza z folklóru a nálady městských odrhovaček, které v jejím syrovém podání nabízejí nečekané hudební i textařské obraty. Řadí se tak k nejmladší generaci české alternativní scény, která sklízí úspěchy nejen na domácích pódiích, ale i v zahraničí," řekl o ní pro Region hudební publicista Richard Boryna. Radůza dostala několik cen Anděl a filmoví tvůrci ji často zvou ke spolupráci na filmové hudbě.

Ve Frenštátě uslyšíme hlavně písně z jejího posledního alba Miluji vás.. „Je to Radůzino zatím nejvyzrálejší a nejlepší album, které je velmi vřele přijímáno kritikou i širokým obecenstvem. Miluji vás je ze všech desek, které Radůza doposud vydala tou nejintimnější zpovědí.," popsal jej Boryna.

Ve frenštátském kině vystoupí Radůza s kapelou už tuto středu 12. září. Akce začíná v devatenáct hodin. (mer)