Festival byl oficiálně slavnostně zahájen už v polovině října v ostravském kině Vesmír. Jeden z největších filmových putovních festivalů svého druhu v Evropě i ve světě slibuje kvalitu v podobě jak známých českých a zahraničních autorů, tak kvalitních a zajímavých filmů v amatérském podání.

Festival probíhá střídavě už v pětatřiceti městech České republiky. Jedním z nich je i Frenštát pod Radhoštěm, v tamním kině se bude konat od čtvrtka do neděle. Filmy festivalu nás zavádějí do různých míst naší planety, ukazují mentalitu a kulturu tamních obyvatel. „Zavádějí nás do prostředí, kde se běžný smrtelník" nedostane. Mnoho filmů má velký sociální a citový náboj. Festivalu se zúčastňují čeští, slovenští a zahraniční autoři, filmová studia, národní televize i soukromé televizní společnosti, a to v profesionální i amatérské rovině. Festival a tento filmový žánr má také své mimořádné specifikum a jedinečnost. Filmy si na nic nehrají, to co divák vidí je skutečnost, která se odehrála. Filmy jsou jedinečné a neopakovatelné," slibují v pozvánce pořadatelé.

Celé čtyři dny budeme ve Frenštátě trávit s filmy protkanými adrenalinem a vzrušením. V každém případě se dá očekávat, že festival opět řadu návštěvníků zaujme natolik, že si v rámci možností v našem regionu hned vyzkouší nějaké sportovní klání s kapkou adrenalinu. Právě o tom totiž podle organizátorů tento festival je.

Přesný program festivalu je k vidění na internetových stránkách www.kulturafrenstat.cz. Promítat se bude ve frenštátském kině vždy od 17 a 19.30 hodin. Festival startuje ve čtvrtek 1. a končí v neděli 4. listopadu. (mer)