Klubová sezóna pomalu končí. Jedním z posledních koncertů, které přivítá například novojičínská Galerka, než tamní Městské kulturní středisko přenese svou hudební produkci pod širé nebe, bude vystoupení známé skupiny Lesní zvěř.

Na novojičínskou Starou poštu tak dorazí netradiční hudební uskupení, které propojuje živý drum'n'bass s jazzem a psychedelií. Jde o energickou hudbu, která jde přes hlavu, hudební historii, která bere ze sebe to nejsyrovější a překračuje se. „Zpěv, smyčky živých nástrojů, trubka a bicí vystupují vůči klávesám jako rovnocenní partneři - slova a melodie mají stejnou váhu jako hudební plocha, rytmus je povýšen na meditační dálnici přes pocitové a pulzující zvukové krajiny. Lesní zvěř je plachá, ale vydat se jí na stopu může být dobrodružný zážitek,“ to vše o sobě prohlašují sami muzikanti kapely na svých stránkách.

Formace vznikla na přelomu zimy a jara roku 2001. Sešly se v ní zajímavé osobnosti hudební scény, která se etablovala v druhé polovině devadesátých let v Brně. U jejího zrodu stál Jiří „Chorche“ Hradil, invenční hráč na klávesové nástroje, který si získal respekt jako jedna z vedoucích postav funky-beatového sdružení Chorchestr. Hostování v kapele Swordfishtrombones jej hudebně svedlo s Milošem Rejskem, nepřehlédnutelným vokalistou této skupiny. Z jejich spolupráce se zrodil nový projekt, který ke kypící muzikální fantazii a kořenům moderní hudby dodal jazzovou svobodu a taneční tep přelomu tisíciletí. Za bicí se posadil Martin Čech, mimořádně nadaný bubeník, který zahraje se stejnou invencí hardcore, hip hop i jazzovou kompozici. Jako občasný host a konspirátor s Lesní zvěří vystupuje Ondřej Liška, který skrze hlas a mikrofon vnesl do skladeb slamovanou poezii, která se nenechává poutat rýmem, ale krouží kolem svého osobitého vnitřního rytmu.

V novojičínském hudebním klubu Galerka na Staré poště vystoupí kapela Lesní zvěř v pátek 16. května od 20 hodin. (mer)