Novojičínská kapela Regibra je návštěvníkům Galerky velmi dobře známá. Už několik let patří k tomu nejtalentovanějšímu z hudebního podhoubí města a není to tak dávno, co sama vyhrála festival novojičínských kapela Jičínfest.

Kapela vznikla asi před osmi lety a má toho tak za sebou už poměrně dost. Před třemi roky působení ale kapelu opouští zpěvák a saxofonista a zůstává „silné“ jádro kapely. Razantně se mění hudební styl, kapela jde lazením níž a končí u stylu, který je nejlepší pojmenovat hardcore. V současné sestavě - Petr "Kubista" Kubanek (kytara), David "Dave" Hub (bicí) a Martin Gazda (baskytara, zpěv) hraje třetím rokem, v roce 2007 má demo z živého koncertu v klubu Galerka.

Regibru v Galerce doplní karvinské spřízněné uskupení BoycoTT, které prošla podobným vývojem jako Regibra a také ono se teprve personálně stabilizuje. „Nově jsme získali bubeníka deathové kapely Nemesis, která má zkušebnu pár kroků od naší, aby doplnil naší zoufalou sestavu. Jmenuje se Mizune a hned prvními údery si nás získal. V pátek si s námi odbude premiéru v Novém Jičíně,“ poznamenávají na serveru bandzone členové kapely. Stejně jako Regibra i BoycoTT v poslední době tíhne HC, respektive numetalu.

Společný koncert kapel Regibra a BoycoTT se koná v novojičínském hudebním klubu Galerka na Staré poště v pátek 23. května od 20 hodin. (mer)