Muzikanti 100°C se od roku svého založení, tedy 1996, postavili na pódia s tisícovkami posluchačů pod nimi. Vydali dvě úspěšné desky, kterých se prodá přes 7 tisíc kopií. Natočili několik videoklipů a hráli nejen na všech velkých akcích u nás, ale i na různých místech Evropy. Je o nich slyšet. Jsou skvělí.

Od hardcoreových kořenů ve druhé polovině devadesátých let zvuk kapely posunul vliv DJe At Worka. 100°C začali hrát styl, kterému říkali mana. Jméno vzešlo z biblické energie, která se snášela z nebes. Funkem, drum and bassem a reggae okořenili svou hudbu natolik zdárně, že se o kapele vědělo jako o objevu po celém západě Čech. 100°C ale chtěli dál. Zúčastnili se proto talentových soutěží od Jim Beam Music přes soutěž Můza po Coca Cola Popstar.

Následovala šňůra 15 koncertů v roce 2004 s kapelou Support Lesbiens. 15 vystoupení vidělo celkem 50 tisíc lidí. Poté si 100°C poctivě odjeli vlastní velké turné k desce Evergreen. Kapela nasadila neuvěřitelné koncertní tempo. K albu Evergreen natočili 100°C dva videoklipy, první k hitovce Azataki, druhý ke skladbě Boring.

Rok 2006 však byl především ve znamení velkých změn. Kapela rozvázala smlouvu se společností SONY BMG a přešla k labelu Indies. „Stojíme teď na vlastních nohou a těšíme se na možnosti, které nám to přináší,“ komentoval situaci na jejich webu frontman Jakub „Joshua“ Johánek. Celá kapela se začala podstatně měnit ve zvuku, který preferuje a rozhodla se začít tvořit nový materiál zcela podle obrazu svého.
Před dvěma lety vydali desku Brant Rock. Ta se dá charakterizovat jako "rock´n´roll pro 21. století". Pilotní singl Cream ukázal, že kapela se posunula ve svém zvuku za hranice České republiky. O produkci desky se postaral Ecson Waldes, majitel ceny Anděl Akademie populární hudby v kategorii dance a hiphop.

Spolu s kapelami Coffee2go a Goodfellas zahraje 100°C ve Studénce v tamním Dělnickém domě v pátek 26. března od 20 hodin. (mer)