Na osamělý výlet vlakem napříč Evropou už se nevydávají jen bardi s kytarou, ale i mnohem horší muzikantská sebranka. Unur je hudebník jménem Patrick Scott z Chicaga, který si sbalil klávesy, krabičky a rozjel se se svým disco/bugrem za novým dobrodružstvím.

Tenhle muzikant má na kontě čtyřskladbové kazetové EP Anywhere a nové EP Anyone. „Čekejte klávesové linky jak od Depeche Mode na Speak & Spell, ale zprasený mocnou dávkou zbustrovanýho kraválu. A do toho monotónní vokál, mumlající útržky textů," barvitě, leč přesně a s nezbytnou dávkou exprese lákají na páteční akci její organizátoři.

Večer bude patřit také křtu nového počinu kapely Drutty spolu s Marbulínkovou sestřičkou s nejmilejší drůbeží. Jejich experimentální počin vyšel sice už v březnu, ale jak to tak bývá, na repase party je pořád dost času, tak buďme celkově rádi, že to stihli do konce roku. Jejich Nanohumanity_2.0 tak bude oficiálně představen světu tento pátek.

Unur s Drutty pořádají pořádně ostré hudební dostaveníčko v kopřivnické Mandale v pátek 23. listopadu od 20.30 hodin. (mer)