Devátý ročník Festivalu duchovní hudby Odry odstartoval v Chrámu sv. Bartoloměje. „Vystupovalo zde smyčcové kvarteto ze Zlína Otto mani,“ připomněl organizátor celého festivalu Martin Jakubík. Před dvěma týdny se zde zase předvedlo místní uskupení, doma se představí Campagnuollo Barok Ansamble.

Tuto sobotu své umění předvede další ze známých souborů Novojičínska – Trubači zámku Kunín. Fanfárový žesťový kvintet působí za účelem slavnostního doprovodu při různých příležitostech, jakými jsou městské slavnosti, svěcení praporů, hradní a zámecké slavnosti, slavnostní mše, festivaly,koncerty, vernisáže a podobně.

I tento soubor spadá do působnosti známého oderského varhaníka Martina Jakubíka. Tady však působí jako dirigent. Nejen na Novojičínsku uznávaný muzikant jinak působí jako regenschori při chrámu sv. Bartoloměje v Odrách. Často je zván jako sólista i doprovázeč pěveckých sborů a souborů zaměřených na duchovní hudbu.

Kromě něj Trubači ještě zahrnuji trumpetisty Jana Jakubíka a Františka Mizeru, hornistku Bohumilu Mizerovou, pozounistu Jana Blinku a na tubu je doprovází Jiří Blinka. Na tympány pak hrají Jaromír Sokol a Jiří Bučánek. „Do repertoáru Trubačů patří Gotické, renesanční, barokní a novodobé fanfáry,“ doplňují samotní muzikanti na internetových stránkách Martina Jakubíka.

Trubači zámku Kunín vystoupí v oderském Chrámu sv. Bartoloměje v sobotu 26. září od 18 hodin. (mer)