Městská knihovna v Novém Jičíně si na prázdniny připravila pro své návštěvníky na letní měsíce výstavu s názvem Chvíle zastavení.

„Její autor Rudolf Suchánek ze Studénky se prostřednictvím svých snímků podělí o zážitky. Na jeho fotografie můžete narazit v několika kalendářích a publikacích," potvrdili ve své pozvánce do knihovny pořadatelé. Těšit se můžeme na krásné fotografie přírody a krajiny, pro které je příznačná například citlivá hra s barvami, jejichž zdrojem je nebe v nejrůznějších fázích dne.

Pro samotného Suchánka, kterého k práci s fotoaparátem přivedl jeho otec, také fotograf, je právě sdílení dojmů hlavní motivací k fotografické tvorbě.

„Fotografování je pro mne způsob, jakým se prostřednictvím svých snímků dělím o své zážitky s ostatními lidmi. Po různých obdobích, kdy jsem fotografoval více či méně pro radost nebo se třeba fotografováním i živil, jsem si v roce 2006 koupil digitální zrcadlovku a opět se dostavilo období, kdy jsem zase začal z fotografování pociťovat radost a potěšení," prozrazuje o sobě na svých webových stránkách.

Výstava Chvíle zastavení Rudolfa Suchánka je v novojičínské městské knihovně k vidění v hodinách určených veřejnosti až do 29. srpna.