Festival začne v centru města už v pátek od 16.30 odpoledne pořady Nejen řemeslo se dědí z otce na syna, Naši jubilanti a Pozdravy přátel. Od půl osmé večer se pak o zábavu postarají pořady Když se řekne Markovice a Vyhrávačka.

V sobotu o půl desáté dopoledne zábava začne lidovým jarmarkem. Za pozornost stojí také letošní plánovaný krojovaný průvod všech zúčastněných souborů. Muzika a tance dostanou prostor zase po poledni. Přesně v jednu odpoledne začne pořad Zpíváme pro radost. Velký prostor i letos dostanou dětské soubory, které se organizátoři snaží zvát každý rok. Na děti a mládež se v rámci této akce pořadatelé vůbec výrazně zaměřují. Vystoupit se chystají dětské soubory Malý sedmikvítek, Malá Lipta, Ovečky, Valášek a Vizovjánek. Kolem půl čtvrté začne galaprogram Radujme se, veselme se a vše uzavře o půl sedmé večer vše uzavře společná zábava všech muzikantů Roztančené náměstí.

Frenštátské slavnosti se budou tento pátek 3. a sobotu 4. září konat už pojedenácté. Tradice tohoto festivalu ale sahá až do poloviny minulého století. Koncem sedmdesátých let festival zanikl, ale v roce 2000 byl obnoven pod názvem Frenštátské slavnosti.

Kořeny ve starších časech potvrdila ostatně při dřívějším rozhovoru i ředitelka festivalu Jana Šamánková: „Folklorní slavnosti tady mají tradici už z padesátých let. Tenkrát se ještě pořádaly v amfiteátru na Horečkách. Fungovaly tam zhruba do poloviny sedmdesátých let. No a my jsme si před těmi šesti lety řekli, že rok 2000 je takové ideální datum pro jejich obnovu. Jen jsme se museli přesunout na frenštátské náměstí, areál na Horečkách je v současnosti nepoužitelný." Také letos se vše uskuteční na náměstí Míru ve Frenštátě pod Radhoštěm.

Cílem festivalu je podle organizátorů uchování tradiční lidové kultury regionu i pro příští generace a také její šíření. Dále pak je to podpora dětských folklorních souborů a dětských zpěváčků lidových písní. Vzhledem k tomu, že Frenštát je pro svou polohu vyhledávaným místem turistů z domova i zahraničí, mají pořadatelé možnost poskytnout poznání našich tradic široké veřejnosti. (mer)