Jméno bubeníka a perkusisty Pavla Fajta je spojeno s řadou pozoruhodných projektů a on sám bývá právem uznáván jako jeden z nejosobitějších a mimo hlavní proudy nejznámější z bubeníků. Mluví-li se o nejlepších bubenících české alternativní hudební scény, musí být jeho jméno zmíněno mezi prvními.

Od roku 1983 se stal profesionálním hudebníkem. Sedm let hrál s avantgardní rockovou skupinou Dunaj, kterou ostatně sám pomáhal zakládat, a později působil ve skupině Pluto. V roce 1985 vytvořil osobité duo s Ivou Bittovou. Spolupráce s ní dnes patří k jeho nejznámějším počinům. Fajt také spolupracoval s řadou českých i zahraničních hudebníků, například s americkým hráčem na bicí Jimem Menesesem či Stepanidou Borisovou. Na přelomu století se podílel společně s Davidem Prachařem na divadelním představení Hamlet. K jeho posledním mimořádným projektům patří Slet bubeníků. Ve spolupráci s brněnským televizním studiem připravoval několik let pořad Crescendo.

S bicími nástroji, perkusemi, elektronikou a hračkami úspěšně dokáže neuvěřitelné: více než hodinové koncertní sólo, které nenudí. Sám říká: ,,Myslím, že by se lidi měli snažit více tvořit. Ať dělat muziku, nebo si jen tak malovat, napsat básničku. To je to málo, co z průměrného života může udělat nadprůměrný." S bicími nástroji, perkusemi, elektronikou a hračkami úspěšně provádí nemožné: více než hodinové koncertní sólo, které nenudí. Využívá rozsáhlou bicí soupravu, doplněnou tak zvaným akustickým kruhem, tedy kolem ze železa, na kterém jsou natažené struny, zapojené přes zkreslující efekt.

Ve frenštátském malém sále Domu kultury vystoupí ve čtvrtek 8. dubna od 19 hodin. (mer)