Václav a Eva Ševčíkovi dnes patří mezi komerčně úspěšné české hudební interprety. Za svůj úspěch vděčí především repertoáru, který se skládá většinou ze starších převzatých hudebních hitů ve stylu lidové písně, dechovky, country, beatu, pop music, trampských písní, šlágrů 50., 60. a 70. let minulého století a veškeré další hudby, která v českém prostředí zlidověla nebo téměř zlidověla.

Kromě toho se Eva a Vašek zabývají i nahráváním dalších hudebních žánrů, jako jsou například koledy či písničky z Chorvatska, vytvářejí své vlastní skladby. Svým repertoárem se obracejí podle svých vlastních slov zejména na starší a střední generaci, která se ráda zaposlouchá do hudby svého mládí.

„Jejich album Bílá orchidej dokázalo, že i prostřednictvím televizního teleshoppingu mohou zazářit na českém hudebním nebi docela nové hvězdy. Našli svou mezeru na trhu a dnes se s nimi musí počítat jako s klasickými hudebními celebritami naší umělecké scény,“ poznamenal k nim pro Region publicista Richard Boryna.

Eva a Vašek vystoupí ve frenštátském Domě kultury v pondělí 9. března od 18 hodin. (mer)