Program prvního festivalového dne začal na náměstí Míru ve Frenštátě pod Radhoštěm v pátek 23. srpna v 17.00 hodin. „Stalo se hezkou tradicí, že na festivalu bývají oceněni jubilanti, tedy lidé, kteří folkloru zasvětili svůj život a významně tak přispěli k uchování lidových tradic. Mezi ty, které letos přivítala ředitelka festivalu a předsedkyně Valašského folklorního sdružení Jana Šamánková společně se starostou města Miroslavem Halatinem, byli Miroslav Ekart st. ze Vsetína, Libuše Perútková ze Zlína a Ladislav Michálek z Liptálu,“ uvedla Romana Stejskalová z Městského kulturního střediska Frenštát pod Radhoštěm.

Mezi jubilanty se zařadila také Jana Šamánková, které její souboráci připravili překvapení. Sedmikvítek III pro ni zatančil dětské pásmo Motovidlo, které tanečníci znají od dětských let. Oceněných bylo více, ale někteří se nedostavili, a tak jim ho organizátoři festivalu zašlou.

„Pomyslnou hudební a taneční kytici věnovaly jubilantům na pódiu soubory Ševčík z Ostravy, Ovečky z Valašského Meziříčí, Sedmikvítek I z Frenštátu p. R. a Ogaři z Liptálu. Po skončení pořadu věnovaného zasloužilým folkloristům přišel na řadu večerní galaprogram, na kterém vystoupila folková skupina Galerie a po ní pak Valašský soubor písní a tanců Jasénka s pásmem Veselo je na Vsetíně,“ pokračovala Romana Stejskalová.

Sobotní dopoledne otevřel na náměstí jarmark lidových řemesel a vystoupení mažoretek z frenštátského Sokola. Od desáté hodiny mohli návštěvníci obdivovat ty nejmenší. Pódium roztančily dětské soubory Ovečky, Malý Sedmikvítek, Kašavjánek a Úsměv. Komorní orchestr Kopřivnice zahrál nádherné skladby Ennia Morriconeho z filmu Tenkrát na Západě.

Odpoledne přijal starosta města Miroslav Halatin zástupce souborů. V úvodu poděkoval všem za píli a houževnatost při organizaci této významné akce, především pak ředitelce Janě Šamánkové. „Frenštátské slavnosti mají, stejně jako v jiných městech, jediný cíl: uchovat folklorní tradice regionu," uvedl starosta. Poté nad slavnostmi převzali záštitu náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Lukáš Curylo, poslanec Jakub Janda a Bedřich Raška, ředitel AK Frenštát. Pak už náměstí patřilo tanci. Představily se soubory soubory Vrtek z Opavska, Radovan ze Slezska a Klas z Hané. Cimbál a housle k večeru vystřídala exotika v podání kostarického souboru Grupo Folclorico Tabacarí. K mimořádným zážitkům patřila také vystoupení slovenského souboru Váh, slovinského souboru Košuta i folklorního souboru Koniaków z Polska. Závěr patřil souborům Radhošť z Rožnova i Trojanovic, Javořina a Sedmikvítku. Dvacátý ročník Frenštátských slavností zakončila dechová hudba Galička.