Hudební klub Fulnečka vznikl v roce 2013. Volně navazuje na festival Fulnečka, který má za sebou tři ročníky. „Klub je jako doplněk festivalu Fulnečka. Chceme pokračovat vždy na podzim a na jaře jednak dovozem známých kapel, ale chceme také dávat prostor místním kapelám. Takže se nám třeba na jednom pódiu sešel místní Občan Karas a po něm vystoupili Plastic People Of The Universe. To bylo hodně příjemné setkání," uvádí Petr Moc, vedoucí Městského kulturního centra Fulnek.

Malé písně do tmy

V sobotu 5. dubna večer se tak v sále hostince U Jindřicha v Lukavci představí protagonisté „valašského bigbítu", skupina Fleret a další sobotu, 12. dubna, hostí Hudební klub Fulnečka fenomenální uskupení Bratří Ebenů. Synové hudebního skladatele Petra Ebena, podporováni vynikající rytmikou v podání členů legendárních ETC Jiřího Veselého a Jiřího Zelenky, zahrají v sále Kulturního domu Děrné, což je další místní část Fulneku. Vystoupí v rámci miniturné věnovaného 30. výročí od vydání alba Malé písně do tmy.

„Tam jsme to přemístili z městského kulturního centra kvůli mimořádnému zájmu. Už teď je prodaných přes tři sta vstupenek a tam je větší sál. Je to jediný koncert na severu Moravy," poznamenává Petr Moc s tím, že vstupenky ale ještě jsou k mání. Je možné je zakoupit v infocentru a drogerii Teta na náměstí ve Fulneku nebo v Městském kulturním centru Fulnek. Cena v předprodeji je 280 korun, na místě 350 korun.

Sázka na známé tváře

Podle Petra Moce se jim zatím sázka na známé tváře vyplácí. „Je zajímavé, že lidé chodí více na to, co je dražší, a nevadí jim zaplatit za vstupné třeba tři sta korun. Kromě koncertů ale děláme takzvané nízkonákladové, nemyslím však, že nekvalitní, pořady, jako jsou Na Stojáka nebo Izer a Vaňková. Nepouštíme se do jazzových večerů. Zkoušeli jsme je jednou, ale moc lidí nepřišlo," pokračuje Petr Moc.

K Hudebnímu klubu Fulnečka Petr Moc podotýká, že se nejedná o klasický kamenný klub. „Jde spíše o projekt, v němž chceme docílit toho, aby se tady a v okolí konaly koncerty kapel, které jsou nějakým způsobem zajímavé. Snažíme se to dělat nejen ve Fulneku, ale i v okolí," dodává Petr Moc. Ohlasy lidí jim zatím dávají za pravdu, že se vydali správnou cestou.

„Chceme navíc spolupracovat s oderským hudebním klubem Village sound, aby se tady v tomto regionu vytvořila slušná nabídka. Aby přijeli lidi z Fulneku do Oder a zase z Oder či Bílovce do Fulneku," doplňuje svou představu Petr Moc.

O tom, že lidé z Oder i okolí na akce Hudebního klubu Fulnečka jezdí a jezdit budou, není třeba pochybovat. Po Fleretu a triu Bratrů Ebenů přijede 24. dubna do Fulneku Xindl X.