Autor výstavy foto – grafických výstavů Josef Fuxa se narodil v roce 1947 v Ostravě – Zábřehu, ale až do svých vysokoškolských studií žil ve Frenštátě pod Radhoštěm v rodině doktora práv a fotografky.

Dva roky pracoval jako konstruktér v oddělení speciálních strojů ve Žďárských strojírnách a slévárnách ve Žďáře nad Labem. Od roku 1972 působil ve Výzkumném ústavu hutnictví železa v Dobré u Frýdku-Místku. V roce 1986 přešel na Vysokou školu báňskou do Ostravy, kde působí na Katedře pružnosti a pevnosti. V březnu 1991 se habilitoval jako docent v oboru technická mechanika.

Od školních let se Jan Fuxa aktivně zabývá výtvarným uměním. Začínal u dědečka fotografa v Ateliéru Lochman ve Frenštátě pod Radhoštěm. „S dědečkem jsem často kreslíval a maloval. Nejraději koně. Doma byly obrazy od Jaroňka, Duši, Bartoše a zajímavá keramika. To vše jsem vstřebával. Zanechalo to ve mně trvalý dojem a vypěstovalo vztah k výtvarnému umění," vzpomíná Jan Fuxa, který v roce 1959 vyhrál krajské kolo výtvarné soutěže v oboru malba.

Slavnostní vernisáž jeho nejnovější výstavy proběhne ve středu 27. dubna v 17 hodin ve výstavní síni Muzea ve Frenštátě pod Radhoštěm. Výstava potrvá do 5. června. (mer)