Pavel Fajt je předním českým bubeníkem domácí alternativy, své umění nabídne ostatním v hudebním klubu Galerka na Staré poště. „Jeden z nejrenomovanějších bubeníků vás nechá nahlédnout do světa bubnů a percusions prostřednictvím workshopu. Zaměříme se na africké bubny djembe, ale nejen na ně. Nástroje jsou proto vítány, ať se můžete aktivně zapojit do jedinečné atmosféry v galerce. Celý večer zakončí Pavel Fajt svým jedinečným koncertním pořadem pod názvem Drum Trek,“ slibuje Jiří Macíček z Městského kulturního střediska v Novém Jičíně v pozvánce.

S bicími nástroji, perkusemi, elektronikou a hračkami úspěšně dokáže muž, který spolupracoval například s Ivou Bittovou, Václavem Koubkem, ale také americkým hráčem na bicí Jimem Menesesem či Stepanidou Borisovou, neuvěřitelné: více než hodinové koncertní sólo, které nenudí. Využívá rozsáhlou bicí soupravu, doplněnou tak zvaným akustickým kruhem, tedy kolem ze železa, na kterém jsou natažené struny, zapojené přes zkreslující efekt. Sám o svojí práci říká: ,,Myslím, že by se lidi měli snažit více tvořit. Ať dělat muziku, nebo si jen tak malovat, napsat básničku. To je to málo, co z průměrného života může udělat nadprůměrný."

V Novém Jičíně od něj uslyšíme také písně z jeho nového alba DrumTrek. „Pavel Fajt na něm nahrál na své sólové album 12 skladeb, hraných pouze na bicí nástroje: bez hostů, bez playbacků a přesto ve své výsledné podobě zní jakoby hrála celá kapela,“ píše se v oficiální recenzi.

V novojičínském hudebník klubu Galerka na Staré poště vystoupí Pavel Fajt v pátek 23. září od 19 hodin. (mer)