Mirek Veselý - klávesy, piano, Radim Hanousek - saxofony, Dušan Reichmann - baskytara, kontrabas, Jan Dvořák – bicí, to je sestava brněnského nadýchaného energického kvarteta Up!, které přijede tento pátek v rámci každoměsíčních jazzových klubů v Galerce na Staré poště do Nového Jičína.

Up! je jazz a fusion formace s velkou dávkou energie, soustřeďující se na interaktivní komunikaci mezi svými členy - tzn. na sehranost a proaranžovanost. Autor repertoáru Mirek Veselý je zkušený studiový i pódiový hráč, má za sebou dlouholetou spolupráci s Dežo Ursínym, Orchestrem Gustava Broma, Laďou Kerndlem, Josefem Fečem, čerstvě doprovází Moniku Bagárovou. Saxofony obsluhuje Radim Hanousek známý z Didrik Ingvadsen Quartetu, Lazaro Cruz C Quintetu nebo Bluff Note. „Spolupracuji také s divadlem Husa na provázku, brněnskou filharmonií, podílím se na řadě dalších jazzových i nejazzových projektů,“ představuje se na svých webových stránkách.

Basový bagr Dušan Reichmann zase patří dlouhá léta k vyhlášeným hráčům, kterým to opravdu šlape, jak v jazzu, tak v rocku. Rytmický stroj kapely pohání bubeník Honza Dvořák, vyhledávaný nejen brněnský studiový hráč, jinak člen B-side bandu a Kapely Terezy Černochové.

Kapela Up! Vystoupí v hudebním klubu Galerka na Staré poště v Novém Jičíně v pátek 27. května od 20 hodin. (mer)