Prvním z hostů večera v hudebním klubu Galerka na Staré poště v Novém Jičíně bude skupina Blood Manacle. Tahle kapela už o sobě dala nejen v našem regionu poměrně dobře slyšet a jde o zkušené muzikanty, kteří už za sebou mají nejeden koncert a společně působí velmi vyhranným dojmem. Svůj původ odvozují Blood Manacle od roku 2004 a založení někdejší kapely Dacani Jiřím Kramerem a Robinem Janků. Už v následujícím roce si ale skupina prodělala větší personální zemětřesení způsobené jednak zraněním jednoho z protagonistů a jednak hledání vlastního výrazu kapely.

Do roku 2007 kapela vystřídala několik nových muzikantů, zejména o nové klávesy a basu se muzikanti snažili obohatit svůj hudební projev. Velkým krokem kupředu tak byl aspoň vůbec první koncert v Životicích. Před dvěma lety ale už konečně dostaly události spád. Jako druhý kytarista přichází Jan Turek a kapela začíná sbírat koncerty a zkušenosti. Před třemi roky pak přišly další klíčové změny. „Do kapely přichází na post zpěváka Michal Pavelka a na post baskytaristy Michal Minárik. Kapela se oficiálně přejmenovala z Dacani na Blood Manacle," vypočítávají na svých stránkách muzikanti. Vyvrcholením loňského roku byla návštěva nahrávacího studia HC3 ve Fulneku, kde nahrála své Promo EP s názvem No Tomorrow o pěti skladbách, které vyšlo před dvěma týdny. Ve studiu se taktéž vykrystalizovala hráčská sestava a to na postu basové kytary, kdy do kapely přišel Mirek Szkandera.

V novojičínské Galerce je doplní tuto sobotu také věrní souputníci ze skupiny Be Yourself, kteří už s Blood Manacle hrávali i dříve. I tady se můžeme těšit na crossoverové metalisty s pořádně ostrými hranami.

Koncert kapel Blood Manacle a Be Yourself se bude konat v novojičínském hudebním klubu Galerka na Staré poště v sobotu 5. května od 20 hodin. (mer)