Rytmy bluegrassu patří ke stylům country a western muziky a kapela BG Cwrkot je Česku předvádí už od roku 1989, kdy ji založili bratři Brandejsové. Novému Jičínu zazpívá jak své hity, které většinou skládají banjisté Milan Leppelta a Petr Brandejs, tak světoznámé pecky i polozapomenuté písně.

Hudbě, jež původně pochází 
z amerického Jihu, propůjčí to správné kouzlo kontrabas Pavla Brandejse, mandolína Marka Macáka, kytara Jana Lžíčaře, banjo Petra Brandejse a housle Jirky Králíka. Skupina své písně zpívá anglicky a v posledních letech si je mohli užívat fanoušci nejen v Česku, ale i v Holandsku, Švýcarsku, Norsku, Belgii a 
v okolních zemích.

Evropsky proslulou kapelu, která má za sebou už šest vydaných desek, na pódiu vystřídá brněnský Flám. Skupina, jež má blízko ke stylu bluegrass, k folku a acoustic music, návštěvníkům předvede převzaté i vlastní hity za tónů kytary, houslí, banja a elektrické basy.

Sobotní večer tak rozhodně nenechá v klidu žádného milovníka melodické muziky, první tóny bluegrassu rozezní klub Galerka 24. ledna v 19 hodin, lístky na koncert stojí od sedmdesáti do sta korun.

Anna Macíčková