Jestli máte rádi divokou hudební všehochuť, u které se moc sedět nedá, je tahle akce právě pro vás.

Holešovická partička Los Perdidos. To je rytmus, srdce a energie v úsporném balení několika mimořádně šikovných a hlavně živých muzikantů. Tuto sobotu přijedou do novojičínského hudebního klubu Galerka a opravdu je na co se těšit. „Každý nový den je svátek a každý koncert je fiesta. Holešovští punkoví mariachis pečou svůj steak se španělským pepřem a reggae omáčkou. Andělské trubky z Tijuany, rozžhavený písek a hluboké modré nebe,“ říkají o sobě na svých internetových stránkách velmi výstižně.

Punkovou rychlost a nasazení mísí s prvky latinskoamerického folklóru, revolučními pochody i dávkou jamajské hudby. Výsledkem je osobitý a jedinečný energicky divoký styl, který publikum uvádí do varu. Asi nikoho nepřekvapí jejich podobnost s Chorchestrem, který v Galerce také nejednou vystupoval – podobnost zde není čistě náhodná, nýbrž personálně podložená, velká část kapely si právě Chorchestrem prošla.
Repertoár je také velice jižní. „Potvrdil se u nás definitivní příklon k jižním krajinám a tím sjednocení výrazu kapely. Ten až dosud spočívá v úderných písních a textech ve španělštině, ve kterých opěvujeme svobodu, lásku, touhy a tajemství, prostě život,“ řekli o sobě losperdidovští muzikanti.

Novojičínský hudební klub Galerka na Staré poště přivítá koncert kapely Los Perdidos v sobotu 24. října od 20 hodin. (mer)