Květy v posledních letech koncertují téměř bez zastavení, se svou hudbou projíždí města, televize, rozhlasy, festivaly, koncerty a kluby v Česku i za hranicemi.

Kapela funguje od roku 2000 a už čtyři roky po svém vzniku vydala první oficiální album Jablko jejího peří a potom postupně navštívila Srbsko, Rakousko, Polsko, později i Francii a Nizozemsko, přičemž například videoklip Cirkus slaví úspěchy i za Atlantským oceánem v USA.

Skupina dále pronikla do povědomí fanoušků trilogií alb a za jedno z nich získala ocenění Anděl za alternativní a nezávislou scénu, na které potom ve své kariéře dosáhla ještě jednou. Hudebníci se také aktivně angažovali v divadelně-komiksovém projektu a v natáčení coverů, z nichž většina vyšla na tributních albech například Mňágy a Žďorp nebo Suchého a Šlitra.

Květy zahrají v pátek 6. listopadu od 20 hodin v novojičínské Galerce, příchozí se mohou těšit také na nejnovější hity z alba Bílé včely, které se jako jediná česká deska může pyšnit umístěním mezi deseti nejlepšími alby na radiu Wawe a mezi pěti nejlepšími alby vybranými posluchači rádia Proglas.

Vstupné na koncert je od 100 do 130 korun.

Anna Macíčková