Tenhleten desetičlenný funkový power band bude mít co dělat, aby se do Galerky poskládal. A energií naplní nejen starou poštu – co se taky dá čekat od mixu bicích, basy, perkusí, kytary, kláves, čtyřčlenné dechechové sekce a zpěvu?

Prim v této kapele hraje mladá talentovaná zpěvačka Annamária, poctivá funková rytmika s energickou kytarou a perkusemi. To vše pohání rozjetý funkostroj JuicyFreak který je nejlépe vychutnat si naživo. „Náš repertoár je složen nejen z vlastních kousků, ale Juice Freak s radostí loví i ve vodách groove funkové klasiky sedmdesátých let,“ vysvětlují muzikanti na svých stránkách.

Tahle funková parta vznikla v polovině roku 2005, když se utvořilo jádro kapely, v níž by se spojily vlivy jako funk, soul, acid jazz a blues. Po počátečním období hledání začala kapela v roce 2006 sestavovat repertoár vlastních skladeb čímž definovala svůj styl čerpající zejména z funku 70-tých let, ovšem s vědomím současných trendů. Od té doby už o sobě taky dali pořádně vědět. „ Máme za sebou T-Music chart TV Óčko, festival Votvírák, Votvírák Tour, Polička Jazz Festival, Lanškroun Jazz Festival a další,“ vypočítávají. Síla Juicy Freak je v groovu, odkazujícím ke kmotrům funku, který dokáží na živo předvést s energií sobě vlastní. Publicista Ilja Kučera mladší o nich řekl: „JuicyFreak jsou specifická kapela, která dokáže publikum jednoznačně oslovit. Jejich předností a poznávacím prvkem je průraznost, jasný názor a nekompromisní tah." Právě na něj se můžeme těšit i při pátečním koncertu v Novém Jičíně.

V novojičínském hudebním klubu Galerka na Staré poště vystoupí Juicy Freak v pátek 16. září od 20 hodin. (mer)