Jak už bylo řečeno, FruFru je hudební koktejl s názvuky world music, taneční hudby a rocku s využitím kombinace sampleru a živých groovů. Členové kapely se podle svých slov snaží komentovat současný stav světa z jejich pohledu: občas v bizarních představách, jindy velmi konkrétně-kriticky. FruFru vznikli v roce 2000 v Třebíči jako příležitostné seskupení k improvizacím na vernisážích. V prosinci 2005 vydali své druhé album Nevěř tichu u Indies Records. Točilo se v Sonu a v klidu domácího studia. Texty si psal opět Václav Bartoš, další poskytli Ditmar Chmelař, Kryštof Ewanče a anonymové ze 16. století.

Jejich album Nevěř tichu bylo letos nominováno na Anděla v kategorii Alternativní scéna a sklidila všeobecný obdiv renomovaných recenzentů. Například recenzent a hudební publicista Milan Tesař z týdeníku Reflex nešetří pochvalnými slovy: „Tam, kde ostatní zmrznou v jediné nalezené náladě, FruFru rozkvétají. Budují písně od nejhlubších tónů basových linek, po nichž jezdí na čas tanečníci v důmyslně skloubených vrstvách samplů … Co mi to připomíná? Kdybych měl čas, mluvil bych o Wohnoutu pro dospělé a hravosti Vltavy.“ Během své krátké kariéry se FruFru představili na 250 pódiích v Česku, na Slovensku, v Polsku, Německu Slovinsku i Chorvatsku. Z festivalů to byly například Rock for People, Trutnov, Planet Roxy, Králíky, Boskovice, Zámostí, Mezi Ploty, Prázdniny v Telči, Febiofest a další.

Tohle každopádně stojí za poslech. Jednoznačně se d říct, že ve svém oboru stále patří FruFru mezi nejnadanější naděje českých hudebních líhní. V novojičínském hudebním klubu Galerka na Staré poště vystoupí kapela FruFru v pátek 17. února od osmi večer. (mer)