Greedy Invalid vznikli na podzim roku 1994. Hned od začátku zaznamenávali slušný ohlas a navíc bylo Greedy několikrát vybráno do soutěže Rock made in Gambrinus. Oslavili zde několik úspěchů v podobě postupu do semifinále a finále. Dokonce už v prvních letech vystoupili na A scéně festivalu Noc plná hvězd v Třinci.

V roce 2002 vydávají Greedy Invalid první CD Lost Letter pohybující se na rozhrání doom metalu a rocku. Oproti prvním letům dostala větší prostor písničkovost a melodičnost, které se prolínají ve zvláštním melancholickém hávu. Toto směřování bylo v následujících letech rozvinuto ještě ve větší míře. Odtud vzniklo současné pojmenování hudebního stylu kapely - melancholic gothic rock.

Pro různé problémy a další změny v sestavě byl vývoj trochu pozdržen a druhé CD Meaning of Life vychází až v červenci 2005. Album pokračuje ve stopách svého předchůdce a dále jej rozvíjí. Ke slovu se dostávají i akustické kytary, kapela si pohrává s náladami a vše završují dobře zapamatovatelné refrény. „Poté nás potkaly změny v sestavě, basistka odjela do zahraničí a my získali mimo jiné i výbornou klávesistku, která nás posunula zase o kus dál,“ popsal hlavní personální změny od té doby člen kapely Jiří Holaň a dodává: „Také jsme od té doby ještě více „zmelancholičtěli“, skladby jsou stále písničkovější. Máme za sebou vystoupení v rádiích a natočili jsme dva klipy.“

Výsledkem je nové album, na kterém se celý rok 2006 pracovalo. To bylo nahráno v jablunkovském studiu GM. Cédéčko dostalo název Dancing Little Flames a oficiálně vyšlo na jaře tohoto roku. Změna studia nahrávce výrazně prospěla a zdá se, že se zatím jedná o nejvyzrálejší počin, který Greedy za dobu své existenci natočili. Výraznější je zvuk a velký pokrok udělali muzikanti kapely také v aranžích. „Je cítit, že je o hodně vyzrálejší než naše první počiny. Projevila se zkušenost i lepší kvalita nahrávacího studia. Já sám mám z alba výborný pocit a velmi příznivé jsou i reakce publicistů a publika,“ řekl k CD Holaň.

Už příští týden si budou moci skladby z nového alba poslechnout i návštěvníci novojičínského Red Festu, který se bude konat v letním kině poslední prázdninový víkend. Po něm čeká kapelu podzimní Autumn Wind tour, na kterém chce kapela představovat svou novou tvář. Nejblíže Novojičínsku budou ale hrát v Ostravě, i proto by bylo škoda nechat si novojičínský festival ujít.