Festival Jičínfest patří výhradně kapelám z novojičínského regionu. Stalo se ale dobrým zvykem, že organizátoři zvou jako bonbónek jednoho známějšího hosta. A nejinak tomu je letos.

„Udělali jsme s tím dobru zkušenost, je to takové zpestření a zároveň i tahák pro lidi,“ vysvětlil tradici Jiří Macíček z pořadatelského Městského kulturního střediska v Novém Jičíně. Zároveň platí, že protože je Jičínfest spíše rockovou akcí, jsou i z tohoto žánru vybíráni hosté.

Původně padla volba na kapelu Post-it, která měla vystoupit už loni, na poslední chvíli ale organizátoři museli udělat změnu. „ Nakonec do Nového Jičína přijede neortodoxní Američan a představil sexrocku Lord Bishop Rock,“ prozradil Macíček.

Král sex rocku z USA burcuje fanoušky na světové hudební scéně již od roku 1999. Jeho hudba je pekelně dobrý útok na vaše smysly – atmosféra jako za Hendrixe, energie Nirvany a humpr Zappy. Jeho live vystoupení jsou vždy nezapomenutelným hudebním zážitkem.

Jeho Sex Rock kapela představuje troufalý a bláznivý mix Rock´n´Rollu, Funky, Soulu, potu, sex appealu a energie. V roce 2005 Lord Bishop s kapelou absolvoval turné American Lies a navštívil státy jako je Německo, Nizozemí, Rakousko, Rumunsko, Maďarsko, Itálie, Irsko, Velká Británie a hlavně Českou republiku.

Jen v USA odehrál 800 koncertů a v Evropě už více než 700. Prodal tisíce CD po celém světě a Rock´n´Roll si sebou nese stejně jako jeho předchůdci. Jeho vyjádření „Zemřu na pódiu, protože je to jediné místo mého života" hovoří za vše.

Popsat jeho Sex Rock není jednoduché, ale na Bishopa sedí perfektně. Rock, Metal, Punk, Jazz, Soul, Funky. Jednoduše emotivní, rychlá a tvrdá hudba, která lidi rozhýbe a užene k zážitkovéme vrcholu jejich života. Sex Rock tu bude vždy!

Novojičínští fanoušci divoké pódiové muziky v metalovém balení si je budou moci vychutnat tento pátek 31. července v rámci festivalu Jičín fest na novojičínských Skalkách.

(mer)