Romantické středověké prostředí ožije několikrát odloženým programem, a to večerním pozorováním planet, na kterém správce hradu spolupracuje s Hvězdárnou Valašské Meziříčí.

„Hvězdárna za tímto účelem přiveze na hrad hvězdářské dalekohledy. Pozorování začne ve dvacet hodin v pátek i v sobotu. Pro děti bude po oba dny připraven skákací hrad,“ sdělil kastelán Arnošt Pokorný.

Především motoristé a milovníci klasických strojů by neměli na nádvoří chybět v sobotu, kdy se zde uskuteční setkání válečných motoveteránů. Těch má dorazit mezi dvanácti až patnácti a půjde o motocykly německé a ruské. Jejich příjezd se očekává kolem poledne a na Starém Jičíně stráví přibližně tři a půl hodiny.

„Motocykly budou vystaveny na nádvoří hradu, kde si je budou moct návštěvníci zblízka prohlédnout,“ řekl Pokorný s tím, že poté mohou lidé počkat na avizované pozorování vesmíru. To se pochopitelně uskuteční za příznivých meteorologických podmínek. „Ke zpříjemnění atmosféry při pozorování hvězd nám v sobotu zatancuje krásná orientální tanečnice za doprovodu hudebního seskupení ALMÁRA,“ doplnil kastelán.

V pátek i v sobotu je vstup na všechny akce zdarma, jen za možnost nahlédnout do hvězdných dálek si každý zvědavec musí připravit pětadvacet korun, děti o pětikorunu méně. Neděle bude patřit končícím dvouměsíčním prázdninám a loučení s nimi. Dětem i jejich doprovodu ukáží své umění skupiny historického a scénického šermu Allegros Štramberk a Valmont Vsetín.

Celý program, který potrvá od 10.30 do 17.00 hodin, bude doprovázet dobová hubna Rabussa Přerov. Celodenní vstupné činí 80 korun, pro děti 40 korun. „Za nepříznivého počasí se akce ruší,“ uzavřel kastelán Pokorný.