K létu neodmyslitelně patří nejrůznější hudební festivaly. V okrese se v nejbližších dnech uskuteční hned tři, a to Vítání prázdnin, s hlavní hvězdou programu Benem Cristovaem, festival elektronické hudby Mlýnice a rockový RedFest.

Prvním festivalem je Vítání jara, jež je naplánováno na 30. června od 15 hodin na Skalkách v Novém Jičíně. Program nabízí pestrou směsici hudby, soutěží, sportu a her. Večer pak vystoupí finalista Česko Slovenské SuperStar, Ben Cristovao.

Právě kvůli němu očekávají pořadatelé vyšší návštěvnost než loni. Kladou proto velký důraz zejména na zajištění bezpečnosti a pořádku. „Prostor bude ohraničen páskou. Po celou dobu bude na místě sanitka a dva zdravotníci,“ uvedl ředitel Městského kulturního střediska v Novém Jičíně Petr Orság. Novojičínští strážníci se na místě budou rovněž pohybovat ve zvýšeném počtu.

Na programu jsou odpoledne akrobatické kousky na BMX kolech, vystoupení členů tanečních kroužků střediska volného času Fokus a autogramiáda Cristovaa. V 19 hodin vystoupí Koblížci a po nich pak zmíněný finalista SuperStar. Večer uzavřou slovenští The Paranoid.

Dalším festivalem na seznamu, tentokrát 2. července, je novojičínský RedFest, který i letos nabídne muzikanty české i slovenské hudební scény. O půl druhé odpoledne začne festival skupina Nahum, následují Florien, Once's, The Swan, Helpness, Forrest Jump, Nevím, Greedy Invalid a HC3.
Do třetice festival Mlýnice ve Studénce přináší již posedmé tvorbu skupin, jež se specializují na elektronickou hudbu. Na zahradě dělnického domu se představí Monika Načeva & DJ Five, Ink Midget & Pjoni, Abu & Neuroalex, Jack Jack, Roman Hyde, Peejay & MC Procter, Zoom a Endee. „Pro oči máme graffiti exhibici, projekci snímku Oběd od frenštátských otisků, pro ruce malování v máku nebo na vinyly, pro nohy nohejbalový kurt a další,“ upozorňují pořadatelé. Začíná se v 15 hodin a končí o půlnoci.