Ostravská kapela Filip M. v čele se zpěvačkou Jitkou Andraškovou vyrazila na podzimní sérii koncertů, na které s sebou veze velmi zajímavé hosty. V rámci jednoho z těchto vystoupení se představí už tuto sobotu také novojičínskému publiku v hudebním klubu Galerka na Staré poště.

Zpěvačka, skladatelka a textařka Jitka Andrašková se na hudební scéně pohybuje již mnoho let, během kterých spolupracovala s kapelami Buty, Mňága a Žďorp, Kryštof a dalšími. „Se svou kapelou Filip M. pak stála od roku 2000 na klubových a festivalových pódiích po celé české zemi a natočila několik CD a DVD. Hudba kapely se pohybuje na pomezí folku a popu, výraznou složkou jsou vynikající vokály a výrazné, leč jemné melodie, kterými se můžete nechat unášet do krajiny snů, fantazie a příběhů," napsali o ní v pozvánce na sobotní koncert organizátoři.

Jejich aktuální album Mezi nebem a nebem bylo předzvěstí toho, co se s kapelou stalo během roku 2010 - rockové elektrické kytary se rozhodla vyměnit za kytary akustické a písně přearanžovala do komornější polohy, která nejen Jitce, ale celé skupině nesmírně sluší. Jako hosté kapely vystoupí dva legendární hudebníci - Zdeněk Vřešťál a Vít Sázavský, zakladatelé kapely Neřež, jež je pokračováním legendární kapely Nerez, ve které zněl nezapomenutelný hlas Zuzany Navarové.

Koncert kapely Filip M. s Jitkou Andrašovskou se koná v novojičínském hudebním klubu Galerka na Staré poště v sobotu 22. září od 20 hodin. (mer)