Vše vypukne ve čtvrtek 23. srpna vodními hrátkami v místním prostoru u váhy u budovy Veterinární a farmaceutické univerzity Brno Školského zemědělského podniku Nový Jičín. Návštěvníci mohou počítat s reprodukovanou hudbou Zdenka Knebla a soutěžemi v bazénech, o které se postarají Sabina a Zdenek Palkovičovi. Samozřejmostí budou stánky s občerstvením. Následující pátek 24. srpna bude areál sportoviště na ulici Elišky Krásnohorské patřit lampionovému průvodu, ohňostroji a hudebním produkcím v podání Františka Nedvěda a skupiny Kabát revival. Na stejném místě, sportovišti, si mohou zejména děti v dopoledním programu pořádně zasoutěžit, zhlédnout divadelní představení Genusu Brno či si zajezdit ve vláčku.

Stejně jako v předchozích ročnících akce zahájí ve dvě odpoledne obecní slavnosti starosta obce Vladimír Demeter, který každý rok přijíždí netradičním způsobem. V čem či na čem starosta na slavnosti dorazí však nechce opět prozradit. Na Šenovský škrpál v minulých letech dojel například v koňském povoze, na bagru, mopedu, historickém voze, ale i na kolečkových saních.„Nápadů je zatím dost,ale v čem na letošní slavnosti dojedu neprozradím. Zatím o tom nikdo neví, ani rodina. Vyjma asi dvou lidí, se to ostatní dozví až na místě,“ sdělil Demeter, který také letos vyrazí na slavnost z obecního úřadu hodinu po poledni v doprovodu motorkářů, policistů a historických vozů.

Sobotní večer bude patřit také Ilegal bandu dědy Mládka, Elvis Presley show i skupině Ako de on. Oko návštěvníka může spočinout i na módní show, ukázkách brakedance či žonglování míčkem. Podle Demetera se Šenovský škrpál koná na počest osamostatnění obce od města Nový Jičín. K tomu došlo v referenduv srpnu roku 1993.