Kittchen, jinak také frontman kapely Obří broskev, je písničkář a jeho značkou je industrial folk. „První album si nahrál sám, elektronika v kuchyni a k tomu písničky, znělo to jako vykuchaní Tatáči. Druhá deska vyjde prvního května a nahrává ji s Tomášem Neuwerthem, se kterým hraje i živě a který hraje samply, basu i pady," představují jej v pozvánce organizátoři koncertu z novojičínského Městského kulturního střediska.

Většinou hraje na nástroje, které má zrovna po ruce. Výsledkem jsou industriálně folkové songy a balady, které se vynořují a zase ztrácejí v rádiovém šumu, cvakání příborů a šepotu plynových hořáků. Debutové album Menu si dokonce můžete zadarmo stáhnout na www.kittchen.cz. Právě tímto svým debutem o sobě dal velmi výrazně vědět a recenzenti nešetřili chválou. „Kittchenovi stačilo k nahrání desky opravdu málo. Jedna nemoc, jedna rozladěná kytara, jeden mikrofon jeho Macu a halda kuchyňského náčiní, které mnohdy sotva užijete při procesu vaření, natož pak při vytváření hudebních aranží. Výsledkem je tak akorát experimentální a dovádivá lo-fi zpověď jednoho rozervaného romantika, jehož doposud neodhalená kuchařská maska dodává jeho počínání jakýsi punc záhadnosti a přitažlivosti zároveň," píšou o něm například na serveru freemusic.

Kittchen nabídne koncert svého industriálního folku na novojičínské Staré poště v Hudební kavárně v sobotu 4. května od 20 hodin. (mer)