Kdo bude na akci vystupovat?

Hlavními taháky jsou Peter Nagy a kapela Citron a jako předkapela bude Věšák, což si myslím, že už je tady v Novém Jičíně také legenda.

Takže tři kapely?

Vždycky se snažím dělat dva taháky a jednu předkapelu. I když v prvním ročníku byly dvě, ale teď už bývá jedna.

Kdo byl v prvních dvou ročnících?

Nejprve to byly kapely Turbo a Citron. O druhém ročníku jsem původně ani moc neuvažovala. Ale po tom prvním ročníku byli lidi hodně spokojení a byly na to pěkné ohlasy, což mě jako amatéra těšilo. Tak jsem přemýšlela, koho a napadla mě Tublatanka a Arakain. Tak jako v prvém případě něco z mého mládí a ze srdíčka.

Co vás k tomu vede?

Právě Turbo je taková má srdeční záležitost. S tou kapelou jezdím, známe se mnoho let, ještě z dob, kdy v největší slávě s Ríšou Kybicem jezdili šňůru s Elány. Po revoluci jsme se dali zase dohromady a teď s nimi jezdím asi čtyři roky a starám se jim o stánek s CD, tričky a tak.

Proč jste si vybrala areál Skalky?

Přemýšlela jsem, kde. Pak mi došlo, že kdysi bývaly Skalky pojem, že tam byly super akce. O kapelách jsem měla jasno, Turbo jako srdcovka a Citron, který k Novému Jičínu patří

Vždycky máte ještě nějaký doplněk. Co chystáte letos?

Loni byla ohnivá show. Letos to bude módní přehlídka oblečení Harley Davidson. Není vyloučeno, že tam nějaká kovová krasavice bude stát. Pak tam budou ještě další zajímavé věci, ale nechci dělat propagaci cigaretám a alkoholu. To se lidi dozvědí z plakátů.

Děláte to ryze amatérsky. Jak to zvládáte?

Kolem mě jsou členové rodiny, kamarádi a blízcí přátelé. Na obou předešlých ročnících mi pomáhali motorkáři z Bílovce, kterým jsem za to moc vděčná.

Takže všechno je v pohodě?

To zase ne. Snažím se ty akce dělat za lidové ceny, a málokdo ví, kolik dneska kapely stojí. A vadí mi, že někteří návštěvníci si vynesou ven třeba tři vracenky, tam je podlepí a pustí na ně další lidi.

Máte nějaký sen, který byste chtěla uskutečnit?

Můj sen je kapela Gothard a druhým takovým snem je skupina Smokie. Ale to je opravdu spíše sen. IVAN PAVELEK