Městská knihovna ve Frenštátě pod Radhoštěm nabídne svým klientům i dalším návštěvníkům v průběhu prosince další zajímavou výstavu fotografií. Jejich autorem je frenštátský fotograf Jan Novotný a všechny jsou tématicky věnovány právě tomuto krásnému městu pod Radhoštěm.

K vážně míněnému fotografování se Novotný dostal až později. „Fotografování mě bavilo už jako žáka školou povinného, jenže tenkrát to bylo velmi složité. Dále jsem začal fotit asi v sedmdesátých letech, bydlel jsem v Havířově a tam se taky stal členem místního fotoklubu, to ale trvalo taky velmi krátce, až jsem nakonec pro nedostatek času fotit přestal. Nyní fotím asi rok, začalo mě to opět bavit a hlavně nastoupivší digi technika to velmi usnadnila. Jsem teď na hornickém důchodě, takže se mohu věnovat zálibám,“ vysvětlil na svých internetových stránkách.
Kromě frenštátských krajinek, které budou právě na expozici ve frenštátské Městské knihovně k nahlédnutí, se Novotný velmi často věnuje především reportážní fotografii, v níž projevuje kromě umělecké zručnosti i smysl pro celkovou expozici. V jeho tvorbě se také objevuje portrétování dětí, vždy jde ale o fotografování mimo ateliéry, vždy hraje důležitou roli příroda a celkové vyznění snímku.

Výstava Jak jde život ve Frenštátě fotografa Jana Novotného bude v Magnolii frenštátské Městské knihovny probíhat až do konce prosince tohoto roku. (mer)