Tomáš Hobzek Quartet je ambiciózní tvůrčí kapela bubeníka Tomáše Hobzeka. Její začátek odstartoval v dubnu roku 2008 koncert v pražském jazz klubu U Staré Paní, kde mimo kytaristy Davida Dorůžky hostoval také newyorský pianista Dan Tepfer, se kterým se Tomáš seznámil při svém pobytu v New Yorku.

Za krátkou dobu se kapela ustálila ve svém složení, vedle Tomáše hraje na saxofon Marcel Bárta, známý především z Vertigo Quintet, pianista Vítek Křišťan, student jazzového oddělení univerzity v polských Katovicích a také člen quintetu Jana Přibyla, a kontrabasista Tomáš Liška, působící např. v triu Davida Dorůžky, v triu i quintetu Matěje Benka, v kapele Points a dalších. Těšit se můžeme na pořádný jazzový nášup. „Hudbu quartetu je možné charakterizovat jako svěží, moderní jazz, respektující své vzory z historie, jakými jsou např. Miles Davis, Wayne Shorter, nebo Theolonius Monk, a zároveň velmi otevřený, komunikativní, nebránící se směrům současné hudby,“ slibují organizátoři z novojičínského Městského kulturního střediska.

Lídr kapely Tomáš Hobzek začal se studiem bicích nástrojů na Plzeňské konzervatoři. Jako člen tria Davida Dorůžky se účastnil mezinárodní soutěže ve španělském Getxu a v témže roce s kapelou Organic Quartet vyhrál soutěž na Phillips international jazz festivalu. O rok později se stejnou kapelou získal cenu Akademie populární hudby v kategorii Jazz a Blues za rok 2006.

Na jaře téhož roku Tomáš založil vlastní quartet, ve kterém se prosazuje také jako skladatel. Kapela se již prezentovala četnými koncerty po celé České republice, ale také například v Sofii, nebo v Drážďanech. První vlastní album s názvem Stick It Out natočil s hostujícím new yorským pianistou Danem Tepferem a holandským saxofonistou Cyrilem Oswaldem.

V novojičínském hudebním klubu Galerka vystoupí kapela Tomáš Hobzek Quartet v pátek 28. ledna od 20 hodin. (mer)