I přesto, že to se začátku vypadalo, že déšť bude neodmyslitelnou součástí i letošního osmého ročníku, nakonec bylo počasí k organizátorům z městského kulturního střediska shovívavé. Pokropilo totiž první návštěvníky jen krátce po osmnácté hodině, poté už byla pozornost upřena jen na vystupující skupiny. Ač šlo o hudebníky vyznávající muziku tvrdšího ražení, občas se oblíbený areál ponořil do ticha a tmy. Jičínfest 2011 totiž doprovázelo několik výpadku elektrického proudu, návštěvníci však tento „blackout“ brali s humorem.

V páteční večer dostalo prostor na dvou pódiích celkem jedenáct kapel a i letos bylo možné vstupenkami ocenit nejlepší vystupující. Hlavní stage ovládla se suverénním náskokem novojičínská kapela Porta Inferi a získala tak zápis do Síně slávy a dva dny v nahrávacím studiu, na menší Bandzone.cz stage nejvíce zaujali hudebníci ze skupiny Drzý čert, také Nového Jičína, a příští rok si tak zahrají na hlavní scéně.

Jičínfest 2011 letos přitáhl bezmála tisíc platících návštěvníků, kteří nebyli ochuzeni ani o jeden plánovaný koncert. Organizátoři museli zrušit pouze freestyle exhibici na MTB a BMX kolech. „Na těch skocích bylo bahno a kluci skáčou opravdu vysoko a bylo by to pro ně hodně nebezpečné,“ řekl Deníku Jiří Macíček z Městského kulturního střediska Nový Jičín. Ten byl s průběhem festivalu spokojený. Přiznal, že ještě v pátek během dne si zahrávali s myšlenkou Jičínfest 2011 zrušit, nakonec se však počasí umoudřilo, což hudební fanoušci ocenili svým příchodem. Na ně čekala i jedna zásadní novinka. Nemuseli letos korzovat mezi dvěmi stagemi, byli totiž postavené hned vedle sebe na jevišti amfiteátru. „Kupodivu já jsem měl z toho docela velký strach. Byla to varianta udělána kvůli počasí a měl jsem obavy, že bude docházet k přezvučování a k vzájemnému rušení, ale myslím si, že to nebylo ani poznat. Teď zvažujeme, jestli to tak necháme i příští rok,“ dodal Macíček.