Jičínfest je festival, který se koná každoročně v polovině letních prázdnin na podporu amatérských skupin z Nového Jičína a jeho bývalého okresu. „Smyslem festivalu je nabídnout příležitost pro tyto skupiny zahrát si na plně technicky vybaveném podiu a před maximálním počtem diváků a samotné skupiny aktivně zapojit do příprav i průběhu festivalu. Skupiny vystupují za nutné cestovné náklady. Vývojem předchozích ročníků se Jičínfest setkává s oblibou u návštěvníků, o čem svědčí i průměrná návštěvnost 1500 - 2500 lidí,“ řekl za organizátory Jiří Macíček z Městského kulturního střediska v Novém Jičíně, které akci zaštiťuje..

Jako všechny dosavadní ročníky i letos festival bude mít svého hosta, je jim kapela Krucipüsk, což novojičínské publikum velice pozitivně přijalo. „Velkou devizou festivalu je také jeho žánrová různorodost, kde zazněly snad všechny styly, které můžeme slyšet na světové scéně. Jičínfest se v neposlední řadě stal pro mnohé novojičínské kapely také milníkem, kde se poprvé představily širšímu publiku a zkusili si hrát s technickým zázemím na profesionální úrovni,“ potvrdil organizátor Pavel Takač.

Od roku 2010 Jičínfest probíhá na dvou podiích, takže se „hraje“ praktický bez přestávky, kapely navazují jedná na druhou, jakmile dohraje jedno pódium, začíná se hrát na druhém. Kapely jsou vybírány ze zájemců kombinací hlasování odborné poroty a losování, takže šanci dostanou všechny přihlášené. Kapely z Novojičínska, které mají zájem si na Jičínfestu zahrát, se mohou hlásit organizátorům od příštího týdne. Stačí vyplnit formulář na stránkách www.jicinfest.cz, kde jsou také další důležité podmínky pro účast. Uzávěrka přihlášek je 7. května. (mer)