Jičínfest je festival, který se koná každoročně v polovině letních prázdnin na podporu amatérských skupin z Nového Jičína a jeho bývalého okresu. Jeho smyslem je nabídnout příležitost pro tyto skupiny zahrát si na plně technicky vybaveném podiu a před maximálním počtem diváků a samotné skupiny aktivně zapojit do příprav i průběhu festivalu.

Už loni přinesli organizátoři určité změny oproti předchozím ročníkům. Za prvé se do přípravy více zapojily samotné kapely. „Už jsme cítili potřebu jakéhosi nového impulsu, nějakých nápadů. Proto jsme se rozhodli dát možnost samotným skupinám, ať se k podobě festivalu vyjádří,“ vysvětlil Jiří Macíček z novojičínského Městského kulturního střediska. „Změna se loni osvědčila, i proto se o ni budeme opírat i letos.“

Také letos se dočkáme dvou stage místo jedné. „Může tak vystoupit víc místních kapel, to je hlavní důvod. O to přeci na Jičín festu jde,“ prozradil Mirek Andrassy z kapely Porta Inferno, která se na přípravách podílí. Chybět nebude ani doprovodný atraktivní program, stejně jako zajímavý host. Na hlavní stage bude probíhat soutěž o nejoblíbenější skupinu festivalu. Vítězná skupina se dostane do vyhrává dva dny v nahrávacím studiu. Na festivalu vystoupí dohromady 11 skupin z Nového Jičína a bývalého okresu.

Kapely z Novojičínska, které mají zájem si na Jičínfestu zahrát, se mohou hlásit organizátorům od příštího týdne. Stačí vyplnit formulář na stránkách www.jicinfest.cz, kde jsou také další důležité podmínky pro účast. Uzávěrka přihlášek je 8. května. (mer)