Od čtvrtka do neděle bude každý večer na prostranství hřiště u restaurace Bizon patřit filmu. Přiveze je sem oblíbený Kinematograf bratří Čadíků, tedy jakési pojízdné letní kino.

Výběr filmů opět potěší všechny věkové generace. Komedie Roberta Sedláčka Největší z Čechů ukáže, jestli je možné prolézt sqashovou pálkou, Kolik čtyřlístků musíte nasbírat, abyste překonali rekord, Kolik musíte sníst párků, abyste v tom byli nejlepší. Zárukou je plejáda skvělých herců v čele s Geislerovou a Budařem.

Snímek Zemský ráj to napohled zase svérázným humorem vypráví o tom, jak se dalo žít v 70. letech a zároveň se nenechat zmrazit. Akční komedii Mirjam Landové Tacho o úspěšném automobilovém závodníkovi a jeho osudovém životním závodu snad ani není třeba představovat, stejně jako Kawasakiho růži Jana Hřebejka.

Kinematograf bratří Čadíků je společností, která provozuje 14 mobilních kin. Pod hlavičkou KBČ funguje i jediné letní kino v Praze na Střeleckém ostrově, které je spojeno již tradičně s tříměsíčním kulturním festivalem. V roce 2004 byl nově zřízen i obdobný kulturní stánek v Brně u Semilassa. Dva pojízdné kinoautobusy působí od roku 2002 na Slovensku.

Od téhož roku Kinematograf rozšířil své pole působnosti a vyjel promítat filmy do západní i východní Evropy, kde zaznamenal velký ohlas. KBČ promítá výhradně české filmy. Výjimky tvoří festival na Střeleckém ostrově a Brněnské letní kino, kde jsou promítány i filmy zahraniční a projekt Bažant kinematograf na Slovensku, tam je nabídka rozšířena o snímky slovenské. Pestrá nabídka filmů nebude chybět ani v nově otevíraném autokině na Brněnském veletrhu.

Promítači se většinou rekrutují z řad vysokoškoláků. Po setmění se promítá na plátno o rozměrech 11 x 4,5 metru. Produkci nevadí ani tak déšť, jako spíš větrné počasí. Dobrovolné příspěvky, které se po promítání či v jeho průběhu vybírají, putují na správnou věc.

„Dobrovolné vstupné, které Kinematograf vybírá při svých projekcích v ČR, je věnováno na dobročinné účely. Od roku 1998 jsme pro nadace Kapka naděje, Pomozte dětem, Archa Chantal, Akce cihla a pro Masarykův onkologický ústav v Brně získali více než 3 300 000 korun,“ potvrzují autoři projektu.

-mer-