Nepředvídatelná okolnost provází charitativní koncert pro Zvoneček, který moderuje Robin Suchánek, nejmladší pořadatel charitativních akcí v České republice. Lístky v předprodeji si totiž zatím skoro nikdo nekoupil.

Suchánkovy akce pro charitativní účely se těší návštěvnosti tisíců. Je dost možné, že právě koncert v Odrách bude černou ovcí v jinak běloskvoucím stádě. „Zatím jsme nezaznamenali žádný prodaný lístek v předprodeji. Spoléháme na to, že si diváci koupí vstupenku na místě,“ uvedla Markéta Kopřivová, kulturní referentka Dělnického domu v Odrách. „Někteří lidé, jako například paní Galetková, si několik lístků koupili,“ potvrdila Kopřivová, a dodala, že pro prezentaci koncertu udělali maximum.

Pozvaní zpěváci a hudebníci mají svou gáži zajištěnou. „Spolupracujeme s mnoha sponzory, koncert se tedy určitě uskuteční,“ potvrdil šestnáctiletý Suchánek. Výtěžek z koncertu půjde na provoz Zvonečku a na vybudování bezbariérové sprchy pro děti. Zvoneček každoročně získává dotace od Moravskoslezského kraje na provoz. Letos je však neobdržel a jeho peněžní zásoby vydrží jen do listopadu. Suchánek se tedy rozhodl, uspořádat charitativní koncert, který by mu z nesnází vypomohl. „Není to jen o tom, získat peníze. Chtěli bychom náš klub zviditelnit, ukázat lidem, že tady jsme, a že to co děláme je pro naše klienty důležité,“ ujistila Klára Galetková, statutární zástupce Zvonečku.

Tento klub poskytuje svým klientům dva druhy sociálních služeb, centrum denních služeb pro osoby s mentálním, tělesným, zdravotním a kombinovaným postižením, se sníženou soběstačností z důvodu zdravotního postižení od šestnácti let. Druhá služba umožňuje rodinám s dětmi zapojení potomka, či rodiče do sociálního prostředí, kterému se jinak sám špatně adaptuje.

Oderský Zvoneček patří mezi neziskové organizace, nemůže tedy opravy a rekonstrukce hradit ze svého rozpočtu. „Pokud jde o výměnu oken, kterou jsme provedli, tu nám pomohla financovat česká elektrárenská společnost ČEZ svým projektem Oranžové kolo. Fasádu nám spravovalo samotné město. Budova teď vypadá mnohem lépe a klientům se tady taky určitě líbí,“ komentovala dění ve Zvonečku Galetková. Vzápětí upozornila, že návštěvníci klubu se také dostaví na koncert v hojném počtu. Hudební rej si nenechají ujít ani zastupitelé města.

Koncert začne ve čtvrtek 25. září od sedmnácti hodin v budově Dělnického domu v Odrách. Vystoupí pěvecká legenda Pavel Novák, Jakub Hübner a jedna z nejslavnějších tanečních skupin B. D. S. Academy. Představí se i vycházející hvězda rappu T-MC a beadboxista RobK. Chybět nebudou ani slavné tváře z reality show Vyvolení, Lucie Junková a Juli, se svou skupinou Naked Angels.