Také v novém roce nabídne kopřivnické kino Puls další z vysoce atraktivních živých přenosů z newyorkské Metropolitní opery. V mimořádné kvalitě v přímém přenosu uvidíme už tuto sobotu jednu z evropských klasik – Soumrak bohů Richarda Wagnera.

I závěrečná opera Wagnerovy tetralogie Prsten Nibelungův - Götterdämmerung - zazní pod vedením šéfdirigenta Metropolitní opery Jamese Levina. Deborah Voigt a Jay Hunter Morris jako milenci Brunnhilda a Siegfried se zaskví v dramatickém finále cyklu, kdy zrada a závist vyústí v absolutní zkázu. Hvězdné obsazení doplní Eric Owens, Waltraud Meier, v rolích Gibichungů, kteří usilují o Siegriedův život, se objeví Hans-Peter König, Wendy Bryn Harmer a Iain Paterson. „Götterdämmerung se od ostatních oper Wagnerova cyklu liší tím, že zobrazuje lidskou společnost.“ potvrdil režisérský mág Lepage. „Čím víc se příběh rozvíjí, tím víc se vzdaluje bohům a soustřeďuje na moc a ambice obyčejných smrtelníků. Götterdämmerung vypráví o Brunnhildě mezi lidmi, o jejím putování, zrání a roli hrdinky, která ve světě musí obnovit řád věcí.“ Tato opera je završením práce Lepageova realizačního týmu, jež připravoval i Siegfrieda.

Přenosy z metropolitní opery v New Yorku se vysílají ve vysokém obrazovém rozlišení HD, vybavené prostorovým zvukem Dolby Digital 5.1. Nabízejí tedy nezvyklé detailní pohledy, ale i návštěvy divadelního zákulisí a rozhovory s protagonisty. Celosvětově bude letos produkce přenášet do 1 500 kin ve 46 zemích.

V kopřivnickém kině Puls uvidíme přenos Rodelindy v sobotu 11.února od 18.30 hodin. (mer)