Po Händelově Rodelinze nabízí kopřivnické kino Puls další z vysoce atraktivních živých přenosů z newyorkské Metropolitní opery. V mimořádné kvalitě v přímém přenosu uvidíme už tuto sobotu jednu z evropských klasik – Gounodova Fausta.

Držitel ceny Tony Award, kanadsko-americký divadelní režisér Des McAnuff, pro něhož je Faust metropolitním debutem, zasadil Gounodova Fausta do první poloviny dvacátého století. Nejvíce ho na faustovské legendě zaujala filozofická otázka „osobní zodpovědnosti… Myslím, že to je alfa a omega Faustova putování - snaha uniknout zásadnímu poznání, které v sobě obsahuje zlo.“ Poprvé ve své pěvecké kariéře se titulní role v Metropolitní opeře zhostí německý tenorista Jonas Kaufmann, který na začátku roku 2011 přímo nadchl pražské publikum svým koncertem. Jeho partnerkou bude diva Marina Poplavskaja v roli nevinné Markétky, dále vystoupí Michèle Losier coby Siebel, Russell Braun jako Valentin a René Pape bude Mefistofelem. Poprvé bude toto dílo v Metropolitní opeře dirigovat skvělý Yannick Nézet-Séguin, který orchestr vedl v minulých sezónách při premiérách mimořádně úspěšných inscenací oper Carmen a Don Carlos.

Přenosy z metropolitní opery v New Yorku se vysílají ve vysokém obrazovém rozlišení HD, vybavené prostorovým zvukem Dolby Digital 5.1. Nabízejí tedy nezvyklé detailní pohledy, ale i návštěvy divadelního zákulisí a rozhovory s protagonisty. Celosvětově bude letos produkce přenášet do 1 500 kin ve 46 zemích.

V kopřivnickém kině Puls uvidíme přenos Fausta v sobotu 10. prosince od 18.45 hodin. (mer)