Jedna z nejlépe hodnocených inscenací uváděných pražským Švandovým divadlem, Škola pro ženy z dílny věhlasného Moliéra, míří na Novojičínsko, konkrétně do velkého sálu Kulturního domu Kopřivnice.

Málo hraná komedie francouzského klasika o velké lidské pošetilosti vypráví o mužích a ženách, o stáří a dospívání, o mravech a společnosti. Arnulf, zralý zajištěný muž v nejlepších letech, se chystá k životnímu kroku, na který se připravoval víc než deset let. Bude se ženit. A na rozdíl od svých známých se rozhodně nechce nechat ženou podvádět! Budoucí manželku si vychovává skoro od plenek, aby měl jistotu, že bude právě taková, jakou ji chce mít. Svět se však otáčí opačným směrem, než by si Arnulf přál. Z dítěte se před jeho očima stává mladá, žádoucí žena, která má zcela jiné představy o svém ženichovi a vlastní budoucnosti.

Švandovo divadlo s touto inscenací slaví jen úspěchy, a to i na individuální bázi v oficiálních divadelních kruzích. „Za hlavní roli v této inscenaci získal Ivan Řezáč cenu Thálie za nejlepší mužský herecký výkon v roce 2005 a byl nominován na cenu Alfréda Radoka za mužský herecký výkon roku 2005,“ chlubí se jeho členové oprávněně na svých stránkách.

Švandovo divadlo na Smíchově je moderním evropským kulturním centrem pro živé umění. Jeho repertoár tvoří především inscenace stálého činoherního souboru a další produkce. Svou existenci opírá o téměř stotřicetiletou tradici. Ročně se v něm uskuteční více než 450 kulturních akcí. Moliérovu hru Škola pro ženy uvedou jeho herci ve velkém sále kopřivnického kulturního domu ve středu 16. ledna od 19.30.