Také letos se bude v Kopřivnici konat tradiční Bartolomějská pouť, která se uskuteční v sobotu 27. srpna od 9 do 17 hodin v parku Edvarda Beneše.

„Pro příchozí zde budou připraveny ukázky starých řemesel, prodej nejrůznějších výrobků, pamlsků a valašských specialit, historický kolotoč a samozřejmě také hry a soutěže pro děti. Součástí programu budou dvě divadelní představení a hudební vystoupení skupin Domino a Cizinci,“ uvedla mluvčí kopřivnické radnice Lucie Petříčková.

Od 17 hodin se další program přesune k místnímu kulturnímu domu, kde postupně zahraje několik kopřivnických kapel. „Během Bartolomějského večera se na pódiu vystřídají skupiny JPS kvartet, Faunus, Blue Sugar, Tatroska a Aperion. Vstup na obě akce bude volný,“ dodala Petříčková.

O zábavu však bude postaráno i v neděli. Děti se budou moci vyřádit na pouťových atrakcích, pobavit se s klauny nebo si nechat vytvarovat balónek. Své místo zde budou mít také kouzla a další divadelní představení. Pro dospělé je v tento den určena přehlídka veteránů před Medical Care Centrem. Ti budou zájemce rozvážet po pouťové Kopřivnici, a to v době od 9 do 18 hodin.

„Trasa povede po ulici Záhumenní ve směru na Štramberk, poté se u Palárny stočí na ulici Štramberskou, u bývalé ZŠ Náměstí zabočí na ulici Husovu a dále povede kolem Penny marketu, železniční stanice a sadu Edvarda Beneše na ulici Štefánikovu. Odtud už se přes ulici kpt. Jaroše vrátí zpět na místo odjezdu,“ uzavřela Petříčková. Cena této atrakce je stanovena na 50 korun.

Více informací o programu akce lze nalézt na stránkách www.koprivnice.eu.